NORTH MACEDONIA      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MACEDONIA AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1994/95 E3 Qualifying Round Vardar Skopje Mac Bekescsabai Elore Hun 1-1 0-1   0 1      
  1995/96 E2 Qualifying Round FC Vac Hun Sileks Kratovo Mac 1-1 1-3   1 0      
  1995/96 E2 Round 1 Borussia Mönchengladbach Ger Sileks Kratovo Mac 3-0 3-2   0 1      
  1995/96 E3 Qualifying Round Vardar Skopje Mac Samtredia Geo 1-0 2-0   1 0      
  1995/96 E3 Round 1 Vardar Skopje Mac Girondins Bordeaux Fra 0-2 1-1   0 1      
  1996/97 E2 Qualifying Round Honvéd Budapest Hun Sloga Skopje Mac 1-0 1-0   0 1      
  1996/97 E3 1st Qualifying Round IA Akranes Isl Sileks Kratovo Mac 2-0 0-1   0 1      
  1996/97 E3 1st Qualifying Round Nova Gorica Slo Vardar Skopje Mac 0-1 1-2   1 0      
  1996/97 E3 2nd Qualifying Round Halmstads BK Swe Vardar Skopje Mac 0-0 1-0   0 1      
  1997/98 E1 1st Qualifying Round Sileks Kratovo Mac Beitar Jerusalem Isr 1-0 0-3   0 1      
  1997/98 E2 Qualifying Round Sloga Skopje Mac NK Zagreb Cro 1-2 0-2   0 1      
  1997/98 E3 1st Qualifying Round Odra Wodzislaw Pol Pobeda Prilep Mac 3-0 1-2   0 1      
  1998/99 E1 1st Qualifying Round Sileks Kratovo Mac Club Brugge Bel 0-0 1-2   0 1      
  1998/99 E2 Qualifying Round Vardar Skopje Mac Spartak Trnava Svk 0-1 0-2   0 1      
  1998/99 E3 1st Qualifying Round Otelul Galati Rom Sloga Skopje Mac 3-0 1-1   0 1      
  1999/00 E1 1st Qualifying Round Sloga Skopje Mac Kapaz Ganja Azb 1-0 1-2   1 0      
  1999/00 E1 2nd Qualifying Round Sloga Skopje Mac Brøndby IF Den 0-1 0-1   0 1      
  1999/00 E3 Qualifying Round Shakhtar Donetsk Ukr Sileks Kratovo Mac 3-1 1-2   0 1      
  1999/00 E3 Qualifying Round Vardar Skopje Mac Legia Warsaw Pol 0-5 0-4   0 1      
  2000/01 E1 1st Qualifying Round Sloga Skopje Mac Shelbourne Irl 0-1 1-1   0 1      
  2000/01 E3 1st Qualifying Round Universitatea Craiova Rom Pobeda Prilep Mac 1-1 0-1   1 0      
  2000/01 E3 1st Qualifying Round Vorskla Poltava Ukr Rabotnicki Skopje Mac 2-0 2-0   0 1      
  2000/01 E3 Round 1 Pobeda Prilep Mac AC Parma Ita 0-2 0-4   0 1      
  2001/02 E1 1st Qualifying Round Sloga Skopje Mac FBK Kaunas Lit 0-0 1-1   1 0      
  2001/02 E1 2nd Qualifying Round Steaua Bucuresti Rom Sloga Skopje Mac 3-0 2-1   0 1      
  2001/02 E3 1st Qualifying Round Pelister Bitola Mac FC Sankt Gallen Sui 0-2 3-2   0 1      
  2001/02 E3 1st Qualifying Round Vardar Skopje Mac Standard Liège Bel 0-3 1-3   0 1      
  2002/03 E1 1st Qualifying Round F91 Dudelange Lux Vardar Skopje Mac 1-1 0-3   1 0      
  2002/03 E1 2nd Qualifying Round Vardar Skopje Mac Legia Warsaw Pol 1-3 1-1   0 1      
  2002/03 E3 1st Qualifying Round Pobeda Prilep Mac FC Midtjylland Den 2-0 0-3   0 1      
  2002/03 E3 1st Qualifying Round Leixões SC Por Belasica Strumica Mac 2-2 2-1   0 1      
  2003/04 E1 1st Qualifying Round Vardar Skopje Mac Barry Town Wal 3-0 1-2   1 0      
  2003/04 E1 2nd Qualifying Round CSKA Moscow Rus Vardar Skopje Mac 1-2 1-1   1 0      
  2003/04 E1 3rd Qualifying Round Vardar Skopje Mac Sparta Praha Cze 2-3 2-2   0 1      
  2003/04 E3 1st Qualifying Round Publikum Celje Slo Belasica Strumica Mac 7-2 5-0   0 1      
  2003/04 E3 1st Qualifying Round Cementarnica Skopje Mac GKS Katowice Pol 0-0 1-1   1 0      
  2003/04 E3 Round 1 Cementarnica Skopje Mac RC Lens Fra 0-1 0-5   0 1      
  2003/04 E3 Round 1 AS Roma Ita Vardar Skopje Mac 4-0 1-1   0 1      
  2004/05 E1 1st Qualifying Round Pobeda Prilep Mac Pyunik Yerevan Arm 1-3 1-1   0 1      
  2004/05 E3 1st Qualifying Round Sileks Kratovo Mac NK Maribor Slo 0-1 1-1   0 1      
  2004/05 E3 1st Qualifying Round Omonia Nicosia Cyp Sloga Skopje Mac 4-0 4-1   0 1      
  2005/06 E1 1st Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Skonto Riga Lat 6-0 0-1   1 0      
  2005/06 E1 2nd Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Lokomotiv Moscow Rus 1-1 0-2   0 1      
  2005/06 E3 1st Qualifying Round Baskimi Kumanovo Mac NK Zepce Bos 3-0 1-1   1 0      
  2005/06 E3 1st Qualifying Round KS Elbasani Alb Vardar Skopje Mac 1-1 0-0   1 0      
  2005/06 E3 2nd Qualifying Round Baskimi Kumanovo Mac Maccabi Petah-Tikva Isr 0-5 0-6   0 1      
  2005/06 E3 2nd Qualifying Round Rapid Bucuresti Rom Vardar Skopje Mac 3-0 1-1   0 1      
  2006/07 E1 1st Qualifying Round F91 Dudelange Lux Rabotnicki Skopje Mac 0-1 0-0   1 0      
  2006/07 E1 2nd Qualifying Round DVSC Debrecen Hun Rabotnicki Skopje Mac 1-1 1-4   1 0      
  2006/07 E1 3rd Qualifying Round Lille OSC Fra Rabotnicki Skopje Mac 3-0 1-0   0 1      
  2006/07 E3 1st Qualifying Round Lokomotiv Sofia Bul Makedonija Skopje Mac 2-0 1-1   0 1      
  2006/07 E3 1st Qualifying Round Vardar Skopje Mac KSV Roeselare Bel 1-2 1-5   0 1      
  2006/07 E3 Round 1 FC Basel Sui Rabotnicki Skopje Mac 6-2 1-0   0 1      
  2007/08 E1 1st Qualifying Round Pobeda Prilep Mac Levadia Tallinn Est 0-1 0-0   0 1      
  2007/08 E3 1st Qualifying Round Vardar Skopje Mac Anorthosis Famagusta Cyp 0-1 0-1   0 1      
  2007/08 E3 1st Qualifying Round Nova Gorica Slo Rabotnicki Skopje Mac 1-2 1-2   1 0      
  2007/08 E3 2nd Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Zrinjski Mostar Bos 0-0 2-1   1 0      
  2007/08 E3 Round 1 Rabotnicki Skopje Mac Bolton Wanderers Eng 1-1 0-1   0 1      
  2008/09 E1 1st Qualifying Round Inter Baku Azb Rabotnicki Skopje Mac 0-0 1-1   0 1      
  2008/09 E3 1st Qualifying Round Pelister Bitola Mac APOEL Nicosia Cyp 0-0 0-1   0 1      
  2008/09 E3 1st Qualifying Round Omonia Nicosia Cyp Milano Kumanovo Mac 2-0 2-1   0 1      
  2009/10 E1 2nd Qualifying Round Makedonija Skopje Mac BATE Borisov Bls 0-2 0-2   0 1      
  2009/10 E3 1st Qualifying Round Dinamo Minsk Bls Renova Dzepciste Mac 2-1 1-1   0 1      
  2009/10 E3 2nd Qualifying Round Milano Kumanovo Mac Slaven Koprivnica Cro 0-4 2-8   0 1      
  2009/10 E3 2nd Qualifying Round Crusaders Belfast Nir Rabotnicki Skopje Mac 1-1 2-4   1 0      
  2009/10 E3 3rd Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac OB Odense Den 3-4 0-3   0 1      
  2010/11 E1 2nd Qualifying Round Omonia Nicosia Cyp Renova Dzepciste Mac 3-0 2-0   0 1      
  2010/11 E3 1st Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac FC Lusitanos And 5-0 6-0   1 0      
  2010/11 E3 1st Qualifying Round Garabag Agdam Azb Metalurg Skopje Mac 4-1 1-1   0 1      
  2010/11 E3 2nd Qualifying Round FK Ventspils Lat Teteks Tetovo Mac 0-0 1-3   1 0      
  2010/11 E3 2nd Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Mika Ashtarak Arm 1-0 0-0   1 0      
  2010/11 E3 3rd Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Liverpool Eng 0-2 0-2   0 1      
  2010/11 E3 3rd Qualifying Round IF Elfsborg Swe Teteks Tetovo Mac 5-0 2-1   0 1      
  2011/12 E1 2nd Qualifying Round Partizan Belgrade Srb Shkendija Tetovo Mac 4-0 1-0   0 1      
  2011/12 E3 1st Qualifying Round Trans Narva Est Rabotnicki Skopje Mac 1-4 0-3   1 0      
  2011/12 E3 1st Qualifying Round Renova Dzepciste Mac Glentoran Nir 2-1 1-2 2-3 Rig 0 1      
  2011/12 E3 2nd Qualifying Round Metalurg Skopje Mac Lokomotiv Sofia Bul 0-0 2-3   0 1      
  2011/12 E3 2nd Qualifying Round Juvenes Dogana Sma Rabotnicki Skopje Mac 0-1 0-3   1 0      
  2011/12 E3 3rd Qualifying Round Anorthosis Famagusta Cyp Rabotnicki Skopje Mac 0-2 2-1   1 0      
  2011/12 E3 4th Qualifying or Playoff Round Lazio Roma Ita Rabotnicki Skopje Mac 6-0 3-1   0 1      
  2012/13 E1 2nd Qualifying Round BATE Borisov Bls Vardar Skopje Mac 3-2 0-0   0 1      
  2012/13 E3 1st Qualifying Round Renova Dzepciste Mac Libertas Sma 4-0 4-0   1 0      
  2012/13 E3 1st Qualifying Round Birkirkara Mlt Metalurg Skopje Mac 2-2 0-0   1 0      
  2012/13 E3 1st Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Portadown Nir 0-0 1-2   0 1      
  2012/13 E3 2nd Qualifying Round Renova Dzepciste Mac FC Gomel Bls 0-2 1-0   0 1      
  2012/13 E3 2nd Qualifying Round Ruch Chorzow Pol Metalurg Skopje Mac 3-1 3-0   0 1      
  2013/14 E1 2nd Qualifying Round Steaua Bucuresti Rom Vardar Skopje Mac 3-0 2-1   0 1      
  2013/14 E3 1st Qualifying Round Metalurg Skopje Mac Garabag Agdam Azb 0-1 0-1   0 1      
  2013/14 E3 1st Qualifying Round Teteks Tetovo Mac Pyunik Yerevan Arm 1-1 0-1   0 1      
  2013/14 E3 1st Qualifying Round Suduva Marijampole Lit FK Turnovo Mac 2-2 2-2 4-5 Rig 1 0      
  2013/14 E3 2nd Qualifying Round Hajduk Split Cro FK Turnovo Mac 2-1 1-1   0 1      
  2014/15 E1 2st Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac HJK Helsinki Fin 0-0 1-2   0 1      
  2014/15 E3 1st Qualifying Round FK Turnovo Mac Chikhura Sachkhere Geo 0-1 1-3   0 1      
  2014/15 E3 1st Qualifying Round UE Santa Coloma And Metalurg Skopje Mac 0-3 0-2   1 0      
  2014/15 E3 1st Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Zimbru Chisinau Mol 2-1 0-2   0 1      
  2014/15 E3 2nd Qualifying Round Metalurg Skopje Mac Zeljeznicar Sarajevo Bos 0-0 2-2   1 0      
  2014/15 E3 3rd Qualifying Round Omonia Nicosia Cyp Metalurg Skopje Mac 3-0 1-0   0 1      
  2015/16 E1 2nd Qualifying Round APOEL Nicosia Cyp Vardar Skopje Mac 0-0 1-1   0 1      
  2015/16 E3 1st Qualifying Round Renova Dzepciste Mac Dacia Chisinau Mol 0-1 1-4   0 1      
  2015/16 E3 1st Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Aberdeen Sco 1-1 0-0   0 1      
  2015/16 E3 1st Qualifying Round Flora Tallinn Est Rabotnicki Skopje Mac 1-0 0-2   1 0      
  2015/16 E3 2nd Qualifying Round FK Jelgava Lat Rabotnicki Skopje Mac 1-0 0-2   1 0      
  2015/16 E3 3rd Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Trabzonspor Tur 1-0 1-1   1 0      
  2015/16 E3 4th Qualifying or Playoff Round Rabotnicki Skopje Mac Rubin Kazan Rus 1-1 0-1   0 1      
  2016/17 E1 2nd Qualifying Round Vardar Skopje Mac Dinamo Zagreb Cro 1-2 2-3   0 1      
  2016/17 E3 1st Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Buducnost Podgorica Mon 1-1 0-1   0 1      
  2016/17 E3 1st Qualifying Round FC Vaduz Lie Sileks Kratovo Mac 3-1 2-1   0 1      
  2016/17 E3 1st Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Cracovia Kraków Pol 2-0 2-1   1 0      
  2016/17 E3 2nd Qualifying Round Neftchi Baku Azb Shkendija Tetovo Mac 0-0 0-1   1 0      
  2016/17 E3 3rd Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Mladá Boleslav Cze 2-0 0-1   1 0      
  2016/17 E3 4th Qualifying or Playoff Round AA Gent Bel Shkendija Tetovo Mac 2-1 4-0   0 1      
  2017/18 E1 2nd Qualifying Round Malmö FF Swe Vardar Skopje Mac 1-1 1-3   1 0      
  2017/18 E1 3rd Qualifying Round Vardar Skopje Mac FC København Den 1-0 1-4   0 1      
  2017/18 E3 1st Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Dacia Chisinau Mol 3-0 4-0   1 0      
  2017/18 E3 1st Qualifying Round Lech Poznan Pol Pelister Bitola Mac 4-0 3-0   0 1      
  2017/18 E3 1st Qualifying Round Tre Penne Sma Rabotnicki Skopje Mac 0-1 0-6   1 0      
  2017/18 E3 2nd Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Dinamo Minsk Bls 1-1 0-3   0 1      
  2017/18 E3 2nd Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac HJK Helsinki Fin 3-1 1-1   1 0      
  2017/18 E3 3rd Qualifying Round FK Trakai Lit Shkendija Tetovo Mac 2-1 0-3   1 0      
  2017/18 E3 4th Qualifying or Playoff Round AC Milan Ita Shkendija Tetovo Mac 6-0 1-0   0 1      
  2017/18 E3 4th Qualifying or Playoff Round Vardar Skopje Mac Fenerbahçe Tur 2-0 2-1   1 0      
  2017/18 E3 Group Stage Vardar Skopje Mac Zenit St. Petersburg Rus 0-5 1-2   0 0      
  2017/18 E3 Group Stage Rosenborg BK Nor Vardar Skopje Mac 3-1 1-1   0 0      
  2017/18 E3 Group Stage Vardar Skopje Mac Real Sociedad Esp 0-6 0-3   0 0      
  2018/19 E1 1st Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac The New Saints Wal 5-0 0-4   1 0      
  2018/19 E1 2nd Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Sheriff Tiraspol Mol 1-0 0-0   1 0      
  2018/19 E1 3rd Qualifying Round FC Salzburg Aut Shkendija Tetovo Mac 3-0 1-0   0 1      
  2018/19 E3 1st Qualifying Round Glasgow Rangers Sco FK Shkupi Mac 2-0 0-0   0 1      
  2018/19 E3 1st Qualifying Round Pyunik Yerevan Arm Vardar Skopje Mac 1-0 2-0   0 1      
  2018/19 E3 1st Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Honvéd Budapest Hun 2-1 0-4   0 1      
  2018/19 E3 4th Qualifying or Playoff Round Rosenborg BK Nor Shkendija Tetovo Mac 3-1 2-0   0 1      
  2019/20 E1 1st Qualifying Round Kalju Nomme Est Shkendija Tetovo Mac 0-1 2-1   0 1      
  2019/20 E3 1st Qualifying Round Akademija Pandev Mac Zrinjski Mostar Bos 0-3 0-3   0 1      
  2019/20 E3 1st Qualifying Round Alashkert FC Arm Makedonija GjP Mac 3-1 3-0   0 1      
  2019/20 E3 1st Qualifying Round Pyunik Yerevan Arm FK Shkupi Mac 3-3 2-1   0 1      
  2019/20 E3 2nd Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac F91 Dudelange Lux 1-2 1-1   0 1      
  2020/21 E1 1st Qualifying Round Qarabag FK Azb Sileks Kratovo Mac 4-0     0 1      
  2020/21 E3 1st Qualifying Round Neftchi Baku Azb FK Shkupi Mac 2-1     0 1      
  2020/21 E3 1st Qualifying Round Alashkert FC Arm Renova Dzepciste Mac 0-1     1 0      
  2020/21 E3 1st Qualifying Round Sumgayit FK Azb Shkendija Tetovo Mac 0-2     1 0      
  2020/21 E3 2nd Qualifying Round FC Botosani Rom Shkendija Tetovo Mac 0-1     1 0      
  2020/21 E3 2nd Qualifying Round Renova Dzepciste Mac Hajduk Split Cro 0-1     0 1      
  2020/21 E3 2nd Qualifying Round Sileks Kratovo Mac FC Drita Kos 0-2     0 1      
  2020/21 E3 3rd Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Tottenham Hotspur Eng 1-3     0 1      
  2021/22 E1 1st Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Mura Murska Sobota Slo 0-1 0-5   0 1      
  2021/22 E4 1st Qualifying Round FK Shkupi Mac KF Llapi Kos 2-0 1-1   1 0      
  2021/22 E4 1st Qualifying Round Sileks Kratovo Mac Petrocub Hîncesti Mol 1-1 0-1   0 1      
  2021/22 E4 1st Qualifying Round FK Liepaja Lat FC Struga Mac 1-1 4-1   0 1      
  2021/22 E4 2nd Qualifying Round FK Shkupi Mac CD Santa Clara Por 0-3 0-2   0 1      
  2021/22 E4 2nd Qualifying Round Riga FC Lat Shkendija Tetovo Mac 2-0 1-0   0 1      
                    TOT. 47 100      
                               
                               
                               
                               
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS ALB AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2005/06 E3 1st Qualifying Round KS Elbasani Alb Vardar Skopje Mac 1-1 0-0   1 0      
                    TOT. 1 0      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS AND AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2010/11 E3 1st Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac FC Lusitanos And 5-0 6-0   1 0      
  2014/15 E3 1st Qualifying Round UE Santa Coloma And Metalurg Skopje Mac 0-3 0-2   1 0      
                    TOT. 2 0      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS ARM AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2004/05 E1 1st Qualifying Round Pobeda Prilep Mac Pyunik Yerevan Arm 1-3 1-1   0 1      
  2010/11 E3 2nd Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Mika Ashtarak Arm 1-0 0-0   1 0      
  2013/14 E3 1st Qualifying Round Teteks Tetovo Mac Pyunik Yerevan Arm 1-1 0-1   0 1      
  2018/19 E3 1st Qualifying Round Pyunik Yerevan Arm Vardar Skopje Mac 1-0 2-0   0 1      
  2019/20 E3 1st Qualifying Round Alashkert FC Arm Makedonija GjP Mac 3-1 3-0   0 1      
  2019/20 E3 1st Qualifying Round Pyunik Yerevan Arm FK Shkupi Mac 3-3 2-1   0 1      
  2020/21 E3 1st Qualifying Round Alashkert FC Arm Renova Dzepciste Mac 0-1     1 0      
                    TOT. 2 5      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS AUT AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2018/19 E1 3rd Qualifying Round FC Salzburg Aut Shkendija Tetovo Mac 3-0 1-0   0 1      
                    TOT. 0 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS AZB AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1999/00 E1 1st Qualifying Round Sloga Skopje Mac Kapaz Ganja Azb 1-0 1-2   1 0      
  2008/09 E1 1st Qualifying Round Inter Baku Azb Rabotnicki Skopje Mac 0-0 1-1   0 1      
  2010/11 E3 1st Qualifying Round Garabag Agdam Azb Metalurg Skopje Mac 4-1 1-1   0 1      
  2013/14 E3 1st Qualifying Round Metalurg Skopje Mac Garabag Agdam Azb 0-1 0-1   0 1      
  2016/17 E3 2nd Qualifying Round Neftchi Baku Azb Shkendija Tetovo Mac 0-0 0-1   1 0      
  2020/21 E1 1st Qualifying Round Qarabag FK Azb Sileks Kratovo Mac 4-0     0 1      
  2020/21 E3 1st Qualifying Round Neftchi Baku Azb FK Shkupi Mac 2-1     0 1      
  2020/21 E3 1st Qualifying Round Sumgayit FK Azb Shkendija Tetovo Mac 0-2     1 0      
                    TOT. 3 5      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS BEL AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1998/99 E1 1st Qualifying Round Sileks Kratovo Mac Club Brugge Bel 0-0 1-2   0 1      
  2001/02 E3 1st Qualifying Round Vardar Skopje Mac Standard Liège Bel 0-3 1-3   0 1      
  2006/07 E3 1st Qualifying Round Vardar Skopje Mac KSV Roeselare Bel 1-2 1-5   0 1      
  2016/17 E3 4th Qualifying or Playoff Round AA Gent Bel Shkendija Tetovo Mac 2-1 4-0   0 1      
                    TOT. 0 4      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS BLS AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2009/10 E1 2nd Qualifying Round Makedonija Skopje Mac BATE Borisov Bls 0-2 0-2   0 1      
  2009/10 E3 1st Qualifying Round Dinamo Minsk Bls Renova Dzepciste Mac 2-1 1-1   0 1      
  2012/13 E1 2nd Qualifying Round BATE Borisov Bls Vardar Skopje Mac 3-2 0-0   0 1      
  2012/13 E3 2nd Qualifying Round Renova Dzepciste Mac FC Gomel Bls 0-2 1-0   0 1      
  2017/18 E3 2nd Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Dinamo Minsk Bls 1-1 0-3   0 1      
                    TOT. 0 5      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS BOS AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2005/06 E3 1st Qualifying Round Baskimi Kumanovo Mac NK Zepce Bos 3-0 1-1   1 0      
  2007/08 E3 2nd Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Zrinjski Mostar Bos 0-0 2-1   1 0      
  2014/15 E3 2nd Qualifying Round Metalurg Skopje Mac Zeljeznicar Sarajevo Bos 0-0 2-2   1 0      
  2019/20 E3 1st Qualifying Round Akademija Pandev Mac Zrinjski Mostar Bos 0-3 0-3   0 1      
                    TOT. 3 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS BUL AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2006/07 E3 1st Qualifying Round Lokomotiv Sofia Bul Makedonija Skopje Mac 2-0 1-1   0 1      
  2011/12 E3 2nd Qualifying Round Metalurg Skopje Mac Lokomotiv Sofia Bul 0-0 2-3   0 1      
                    TOT. 0 2      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS CRO AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1997/98 E2 Qualifying Round Sloga Skopje Mac NK Zagreb Cro 1-2 0-2   0 1      
  2009/10 E3 2nd Qualifying Round Milano Kumanovo Mac Slaven Koprivnica Cro 0-4 2-8   0 1      
  2013/14 E3 2nd Qualifying Round Hajduk Split Cro FK Turnovo Mac 2-1 1-1   0 1      
  2016/17 E1 2nd Qualifying Round Vardar Skopje Mac Dinamo Zagreb Cro 1-2 2-3   0 1      
  2020/21 E3 2nd Qualifying Round Renova Dzepciste Mac Hajduk Split Cro 0-1     0 1      
                    TOT. 0 5      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS CYP AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2004/05 E3 1st Qualifying Round Omonia Nicosia Cyp Sloga Skopje Mac 4-0 4-1   0 1      
  2007/08 E3 1st Qualifying Round Vardar Skopje Mac Anorthosis Famagusta Cyp 0-1 0-1   0 1      
  2008/09 E3 1st Qualifying Round Pelister Bitola Mac APOEL Nicosia Cyp 0-0 0-1   0 1      
  2008/09 E3 1st Qualifying Round Omonia Nicosia Cyp Milano Kumanovo Mac 2-0 2-1   0 1      
  2010/11 E1 2nd Qualifying Round Omonia Nicosia Cyp Renova Dzepciste Mac 3-0 2-0   0 1      
  2011/12 E3 3rd Qualifying Round Anorthosis Famagusta Cyp Rabotnicki Skopje Mac 0-2 2-1   1 0      
  2014/15 E3 3rd Qualifying Round Omonia Nicosia Cyp Metalurg Skopje Mac 3-0 1-0   0 1      
  2015/16 E1 2nd Qualifying Round APOEL Nicosia Cyp Vardar Skopje Mac 0-0 1-1   0 1      
                    TOT. 1 7      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS CZE AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2003/04 E1 3rd Qualifying Round Vardar Skopje Mac Sparta Praha Cze 2-3 2-2   0 1      
  2016/17 E3 3rd Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Mladá Boleslav Cze 2-0 0-1   1 0      
                    TOT. 1 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS DEN AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1999/00 E1 2nd Qualifying Round Sloga Skopje Mac Brøndby IF Den 0-1 0-1   0 1      
  2002/03 E3 1st Qualifying Round Pobeda Prilep Mac FC Midtjylland Den 2-0 0-3   0 1      
  2009/10 E3 3rd Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac OB Odense Den 3-4 0-3   0 1      
  2017/18 E1 3rd Qualifying Round Vardar Skopje Mac FC København Den 1-0 1-4   0 1      
                    TOT. 0 4      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS ENG AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2007/08 E3 Round 1 Rabotnicki Skopje Mac Bolton Wanderers Eng 1-1 0-1   0 1      
  2010/11 E3 3rd Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Liverpool Eng 0-2 0-2   0 1      
  2020/21 E3 3rd Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Tottenham Hotspur Eng 1-3     0 1      
                    TOT. 0 3      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS ESP AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2017/18 E3 Group Stage Vardar Skopje Mac Real Sociedad Esp 0-6 0-3   0 0      
                    TOT. 0 0      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS EST AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2007/08 E1 1st Qualifying Round Pobeda Prilep Mac Levadia Tallinn Est 0-1 0-0   0 1      
  2011/12 E3 1st Qualifying Round Trans Narva Est Rabotnicki Skopje Mac 1-4 0-3   1 0      
  2015/16 E3 1st Qualifying Round Flora Tallinn Est Rabotnicki Skopje Mac 1-0 0-2   1 0      
  2019/20 E1 1st Qualifying Round Kalju Nomme Est Shkendija Tetovo Mac 0-1 2-1   0 1      
                    TOT. 2 2      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS FIN AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2014/15 E1 2st Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac HJK Helsinki Fin 0-0 1-2   0 1      
  2017/18 E3 2nd Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac HJK Helsinki Fin 3-1 1-1   1 0      
                    TOT. 1 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS FRA AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1995/96 E3 Round 1 Vardar Skopje Mac Girondins Bordeaux Fra 0-2 1-1   0 1      
  2003/04 E3 Round 1 Cementarnica Skopje Mac RC Lens Fra 0-1 0-5   0 1      
  2006/07 E1 3rd Qualifying Round Lille OSC Fra Rabotnicki Skopje Mac 3-0 1-0   0 1      
                    TOT. 0 3      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS GEO AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1995/96 E3 Qualifying Round Vardar Skopje Mac Samtredia Geo 1-0 2-0   1 0      
  2014/15 E3 1st Qualifying Round FK Turnovo Mac Chikhura Sachkhere Geo 0-1 1-3   0 1      
                    TOT. 1 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS GER AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1995/96 E2 Round 1 Borussia Mönchengladbach Ger Sileks Kratovo Mac 3-0 3-2   0 1      
                    TOT. 0 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS HUN AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1994/95 E3 Qualifying Round Vardar Skopje Mac Bekescsabai Elore Hun 1-1 0-1   0 1      
  1995/96 E2 Qualifying Round FC Vac Hun Sileks Kratovo Mac 1-1 1-3   1 0      
  1996/97 E2 Qualifying Round Honvéd Budapest Hun Sloga Skopje Mac 1-0 1-0   0 1      
  2006/07 E1 2nd Qualifying Round DVSC Debrecen Hun Rabotnicki Skopje Mac 1-1 1-4   1 0      
  2018/19 E3 1st Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Honvéd Budapest Hun 2-1 0-4   0 1      
                    TOT. 2 3      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS IRL AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2000/01 E1 1st Qualifying Round Sloga Skopje Mac Shelbourne Irl 0-1 1-1   0 1      
                    TOT. 0 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS ISR AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1997/98 E1 1st Qualifying Round Sileks Kratovo Mac Beitar Jerusalem Isr 1-0 0-3   0 1      
  2005/06 E3 2nd Qualifying Round Baskimi Kumanovo Mac Maccabi Petah-Tikva Isr 0-5 0-6   0 1      
                    TOT. 0 2      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS ISL AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1996/97 E3 1st Qualifying Round IA Akranes Isl Sileks Kratovo Mac 2-0 0-1   0 1      
                    TOT. 0 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS ITA AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2000/01 E3 Round 1 Pobeda Prilep Mac AC Parma Ita 0-2 0-4   0 1      
  2003/04 E3 Round 1 AS Roma Ita Vardar Skopje Mac 4-0 1-1   0 1      
  2011/12 E3 4th Qualifying or Playoff Round Lazio Roma Ita Rabotnicki Skopje Mac 6-0 3-1   0 1      
  2017/18 E3 4th Qualifying or Playoff Round AC Milan Ita Shkendija Tetovo Mac 6-0 1-0   0 1      
                    TOT. 0 4      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS KOS AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2020/21 E3 2nd Qualifying Round Sileks Kratovo Mac FC Drita Kos 0-2     0 1      
  2021/22 E4 1st Qualifying Round FK Shkupi Mac KF Llapi Kos 2-0 1-1   1 0      
                    TOT. 1 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS LAT AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2005/06 E1 1st Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Skonto Riga Lat 6-0 0-1   1 0      
  2010/11 E3 2nd Qualifying Round FK Ventspils Lat Teteks Tetovo Mac 0-0 1-3   1 0      
  2015/16 E3 2nd Qualifying Round FK Jelgava Lat Rabotnicki Skopje Mac 1-0 0-2   1 0      
  2021/22 E4 1st Qualifying Round FK Liepaja Lat FC Struga Mac 1-1 4-1   0 1      
  2021/22 E4 2nd Qualifying Round Riga FC Lat Shkendija Tetovo Mac 2-0 1-0   0 1      
                    TOT. 3 2      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS LIE AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2016/17 E3 1st Qualifying Round FC Vaduz Lie Sileks Kratovo Mac 3-1 2-1   0 1      
                    TOT. 0 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS LIT AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2001/02 E1 1st Qualifying Round Sloga Skopje Mac FBK Kaunas Lit 0-0 1-1   1 0      
  2013/14 E3 1st Qualifying Round Suduva Marijampole Lit FK Turnovo Mac 2-2 2-2 4-5 Rig 1 0      
  2017/18 E3 3rd Qualifying Round FK Trakai Lit Shkendija Tetovo Mac 2-1 0-3   1 0      
                    TOT. 3 0      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS LUX AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2002/03 E1 1st Qualifying Round F91 Dudelange Lux Vardar Skopje Mac 1-1 0-3   1 0      
  2006/07 E1 1st Qualifying Round F91 Dudelange Lux Rabotnicki Skopje Mac 0-1 0-0   1 0      
  2019/20 E3 2nd Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac F91 Dudelange Lux 1-2 1-1   0 1      
                    TOT. 2 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS MLT AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2012/13 E3 1st Qualifying Round Birkirkara Mlt Metalurg Skopje Mac 2-2 0-0   1 0      
                    TOT. 1 0      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS MOL AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2014/15 E3 1st Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Zimbru Chisinau Mol 2-1 0-2   0 1      
  2015/16 E3 1st Qualifying Round Renova Dzepciste Mac Dacia Chisinau Mol 0-1 1-4   0 1      
  2017/18 E3 1st Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Dacia Chisinau Mol 3-0 4-0   1 0      
  2018/19 E1 2nd Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Sheriff Tiraspol Mol 1-0 0-0   1 0      
  2021/22 E4 1st Qualifying Round Sileks Kratovo Mac Petrocub Hîncesti Mol 1-1 0-1   0 1      
                    TOT. 2 3      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS MON AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2016/17 E3 1st Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Buducnost Podgorica Mon 1-1 0-1   0 1      
                    TOT. 0 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS NIR AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2009/10 E3 2nd Qualifying Round Crusaders Belfast Nir Rabotnicki Skopje Mac 1-1 2-4   1 0      
  2011/12 E3 1st Qualifying Round Renova Dzepciste Mac Glentoran Nir 2-1 1-2 2-3 Rig 0 1      
  2012/13 E3 1st Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Portadown Nir 0-0 1-2   0 1      
                    TOT. 1 2      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS NOR AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2017/18 E3 Group Stage Rosenborg BK Nor Vardar Skopje Mac 3-1 1-1   0 0      
  2018/19 E3 4th Qualifying or Playoff Round Rosenborg BK Nor Shkendija Tetovo Mac 3-1 2-0   0 1      
                    TOT. 0 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS POL AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1997/98 E3 1st Qualifying Round Odra Wodzislaw Pol Pobeda Prilep Mac 3-0 1-2   0 1      
  1999/00 E3 Qualifying Round Vardar Skopje Mac Legia Warsaw Pol 0-5 0-4   0 1      
  2002/03 E1 2nd Qualifying Round Vardar Skopje Mac Legia Warsaw Pol 1-3 1-1   0 1      
  2003/04 E3 1st Qualifying Round Cementarnica Skopje Mac GKS Katowice Pol 0-0 1-1   1 0      
  2012/13 E3 2nd Qualifying Round Ruch Chorzow Pol Metalurg Skopje Mac 3-1 3-0   0 1      
  2016/17 E3 1st Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Cracovia Kraków Pol 2-0 2-1   1 0      
  2017/18 E3 1st Qualifying Round Lech Poznan Pol Pelister Bitola Mac 4-0 3-0   0 1      
                    TOT. 2 5      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS POR AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2002/03 E3 1st Qualifying Round Leixões SC Por Belasica Strumica Mac 2-2 2-1   0 1      
  2021/22 E4 2nd Qualifying Round FK Shkupi Mac CD Santa Clara Por 0-3 0-2   0 1      
                    TOT. 0 2      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS ROM AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1998/99 E3 1st Qualifying Round Otelul Galati Rom Sloga Skopje Mac 3-0 1-1   0 1      
  2000/01 E3 1st Qualifying Round Universitatea Craiova Rom Pobeda Prilep Mac 1-1 0-1   1 0      
  2001/02 E1 2nd Qualifying Round Steaua Bucuresti Rom Sloga Skopje Mac 3-0 2-1   0 1      
  2005/06 E3 2nd Qualifying Round Rapid Bucuresti Rom Vardar Skopje Mac 3-0 1-1   0 1      
  2013/14 E1 2nd Qualifying Round Steaua Bucuresti Rom Vardar Skopje Mac 3-0 2-1   0 1      
  2020/21 E3 2nd Qualifying Round FC Botosani Rom Shkendija Tetovo Mac 0-1     1 0      
                    TOT. 2 4      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS RUS AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2003/04 E1 2nd Qualifying Round CSKA Moscow Rus Vardar Skopje Mac 1-2 1-1   1 0      
  2005/06 E1 2nd Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Lokomotiv Moscow Rus 1-1 0-2   0 1      
  2015/16 E3 4th Qualifying or Playoff Round Rabotnicki Skopje Mac Rubin Kazan Rus 1-1 0-1   0 1      
  2017/18 E3 Group Stage Vardar Skopje Mac Zenit St. Petersburg Rus 0-5 1-2   0 0      
                    TOT. 1 2      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS SCO AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2015/16 E3 1st Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Aberdeen Sco 1-1 0-0   0 1      
  2018/19 E3 1st Qualifying Round Glasgow Rangers Sco FK Shkupi Mac 2-0 0-0   0 1      
                    TOT. 0 2      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS SLO AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1996/97 E3 1st Qualifying Round Nova Gorica Slo Vardar Skopje Mac 0-1 1-2   1 0      
  2003/04 E3 1st Qualifying Round Publikum Celje Slo Belasica Strumica Mac 7-2 5-0   0 1      
  2004/05 E3 1st Qualifying Round Sileks Kratovo Mac NK Maribor Slo 0-1 1-1   0 1      
  2007/08 E3 1st Qualifying Round Nova Gorica Slo Rabotnicki Skopje Mac 1-2 1-2   1 0      
  2021/22 E1 1st Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac Mura Murska Sobota Slo 0-1 0-5   0 1      
                    TOT. 2 3      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS SMA AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2011/12 E3 2nd Qualifying Round Juvenes Dogana Sma Rabotnicki Skopje Mac 0-1 0-3   1 0      
  2012/13 E3 1st Qualifying Round Renova Dzepciste Mac Libertas Sma 4-0 4-0   1 0      
  2017/18 E3 1st Qualifying Round Tre Penne Sma Rabotnicki Skopje Mac 0-1 0-6   1 0      
                    TOT. 3 0      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS SRB AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2011/12 E1 2nd Qualifying Round Partizan Belgrade Srb Shkendija Tetovo Mac 4-0 1-0   0 1      
                    TOT. 0 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS SUI AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2001/02 E3 1st Qualifying Round Pelister Bitola Mac FC Sankt Gallen Sui 0-2 3-2   0 1      
  2006/07 E3 Round 1 FC Basel Sui Rabotnicki Skopje Mac 6-2 1-0   0 1      
                    TOT. 0 2      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS SVK AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1998/99 E2 Qualifying Round Vardar Skopje Mac Spartak Trnava Svk 0-1 0-2   0 1      
                    TOT. 0 1      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS SWE AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1996/97 E3 2nd Qualifying Round Halmstads BK Swe Vardar Skopje Mac 0-0 1-0   0 1      
  2010/11 E3 3rd Qualifying Round IF Elfsborg Swe Teteks Tetovo Mac 5-0 2-1   0 1      
  2017/18 E1 2nd Qualifying Round Malmö FF Swe Vardar Skopje Mac 1-1 1-3   1 0      
                    TOT. 1 2      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS TUR AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2015/16 E3 3rd Qualifying Round Rabotnicki Skopje Mac Trabzonspor Tur 1-0 1-1   1 0      
  2017/18 E3 4th Qualifying or Playoff Round Vardar Skopje Mac Fenerbahçe Tur 2-0 2-1   1 0      
                    TOT. 2 0      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS UKR AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  1999/00 E3 Qualifying Round Shakhtar Donetsk Ukr Sileks Kratovo Mac 3-1 1-2   0 1      
  2000/01 E3 1st Qualifying Round Vorskla Poltava Ukr Rabotnicki Skopje Mac 2-0 2-0   0 1      
                    TOT. 0 2      
                               
                               
  ANNO  COPPA TURNO MAC VS WAL AND RIT RIG/ SPAR QL EL      
  2003/04 E1 1st Qualifying Round Vardar Skopje Mac Barry Town Wal 3-0 1-2   1 0      
  2018/19 E1 1st Qualifying Round Shkendija Tetovo Mac The New Saints Wal 5-0 0-4   1 0      
                    TOT. 2 0