NETHERLANDS 1935-36
Nederlands landskampioenschap
GROUP 1
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 afc Ajax Amsterdam 18 11 3 4 58 33 1,758 25
2 H.B.S. Den Haag 18 10 2 6 50 37 1,351 22
3 rv&av Sparta Rotterdam 18 8 5 5 49 43 1,140 21
4 V.S.V. Velseroord 18 9 3 6 43 40 1,075 21
5 A.D.O. Den Haag 18 10 0 8 41 39 1,051 20
6 hc&fc Haarlem 18 6 4 8 47 46 1,022 16
7 R.C.H. Heemstede 18 5 5 8 35 45 0,778 15
8 K.F.C. Koog aan de Zaan 18 5 4 9 22 34 0,647 14
9 rfc Xerxes Rotterdam 18 4 5 9 42 55 0,764 13
10 cfc Hermes D.V.S. Schiedam 18 4 5 9 28 43 0,651 13
  180 72 36 72 415 415   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average; 3) play-off to determine relegation
9th place play-off rfc Xerses Rotterdam - cfc Hermes D.V.S. Schiedam 3-2
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 cfc Hermes D.V.S. Schiedam 4 3 1 0 8 3 2,667 7
2 D.O.S. Utrecht 4 1 1 2 6 8 0,750 3
3 ua&vv Velox Utrecht 4 1 0 3 6 9 0,667 2
  12 5 2 5 20 20   12
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
afc = Amsterdamsche football club A.D.O. = Alles Door Oefening
H.B.S. = Houdt Braef Standt hc&fc = Haarlemsche cricket & football club
rv&av = Rotterdamse voetbal & athletiek vereniging K.F.C. = Kooger Football Club
V.S.V. = Velseroorder Sport Vereniging rfc = Rotterdamse football club
cfc Hermes D.V.S. = Cricket- en football club Hermes Door Vereeniging Sterk D.O.S. = Door Oefening Sterk
ua&vv = Utrechtsche athletiek- en voetbalvereeniging R.C.H. = Racing Club Haarlem
GROUP 2
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 rv&av Feijenoord Rotterdam 18 13 3 2 59 19 3,105 29
2 asv Blauw Wit Amsterdam 18 13 2 3 43 15 2,867 28
3 D.W.S. Amsterdam 18 8 4 6 42 35 1,200 20
4 ijvv Stormvogels IJmuiden 18 8 3 7 41 29 1,414 19
5 D.F.C. Dordrecht 18 7 4 7 34 39 0,872 18
6 D.H.C. Delft 18 7 3 8 51 43 1,186 17
7 Z.F.C. Zaandam 18 4 7 7 24 37 0,649 15
8 rv&av Excelsior Rotterdam 18 5 4 9 31 49 0,633 14
9 V.U.C. Den Haag 18 3 4 11 30 56 0,536 10
10 H.F.C. Haarlem 18 3 4 11 23 56 0,411 10
  180 71 38 71 378 378   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average; 3) play-off to determine relegation
9th place play-off V.U.C. Den Haag - H.F.C. Haarlem 2-1
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 C.V.V. Rotterdam 4 2 1 1 7 4 1,750 5
2 H.F.C. Haarlem 4 1 2 1 7 7 1,000 4
3 H.V.V. Den Haag 4 1 1 2 6 9 0,667 3
  12 4 4 4 20 20   12
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
rv&av = Rotterdamse voetbal & athletiek vereniging D.H.C. = Delfia Hollandia Combinatie
asv = Amsterdamse sport vereniging Z.F.C. = Zaanlandsche Football Club
D.W.S. = Door Wilskracht Sterk rv&av = Rotterdamse voetbal & athletiek vereniging
ijvv = IJmuidense voetbal vereniging V.U.C. = Voorwaarts Utile Dulci Combinatie
D.F.C. = Dordtsche Football Club H.F.C. = Haarlemse football club
C.V.V. = Charloise Voetbal Vereniging H.V.V. = Haagse Voetbal Vereniging
GROUP 3
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 sc Enschede 18 15 1 2 55 24 2,292 31
2 dvv Go Ahead Deventer 18 12 3 3 48 20 2,400 27
3 avc Heracles Almelo 18 11 3 4 36 20 1,800 25
4 P.E.C. Zwolle 18 8 4 6 40 30 1,333 20
5 A.G.O.V.V. Apeldoorn 18 8 2 8 41 37 1,108 18
6 Z.A.C. Zwolle 18 7 3 8 34 47 0,723 17
7 W.V.V. Wageningen 18 5 4 9 22 37 0,595 14
8 hvv Tubantia Hengelo 18 3 5 10 27 40 0,675 11
9 sv De Enschedese Boys 18 4 3 11 28 51 0,549 11
10 vv Hees Soest 18 2 2 14 29 54 0,537 6
  180 75 30 75 360 360   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 sc N.E.C. Nijmegen 4 3 0 1 8 5 1,600 6
2 vv Borne 4 2 0 2 7 8 0,875 4
3 vv Hees Soest 4 1 0 3 8 10 0,800 2
  12 6 0 6 23 23   12
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
sc = sport club Z.A.C. = Zwolse Athletische Club
dvv = Deventer voetbal vereniging W.V.V. = Wageningse voetbal vereniging
avc = Almelose voetbal club hvv = Hengelose voetbal vereniging
P.E.C. = Prins Hendrik E.D.N. (Ende Despereert Nimmer) Combinatie sv = sport vereniging
A.G.O.V.V. = Alleen Gezamenlijk Oefenen Voert Verder vv = voetbal vereniging
sc N.E.C. = sport club Nijmegen Eendracht Combinatie
GROUP 4
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 N.A.C. Breda 18 9 7 2 41 21 1,952 25
2 B.V.V. 's Hertogenbosch 18 9 6 3 38 32 1,188 24
3 M.V.V. Maastricht 18 8 5 5 41 31 1,323 21
4 L.O.N.G.A. Tilburg 18 6 7 5 35 27 1,296 19
5 P.S.V. Eindhoven 18 6 7 5 35 31 1,129 19
6 rksv Juliana Kerkrade 18 7 5 6 37 34 1,088 19
7 sv Bleijerheide 18 5 6 7 28 33 0,848 16
8 rfc Roermond 18 6 3 9 24 37 0,649 15
9 evv Eindhoven 18 5 3 10 33 45 0,733 13
10 N.O.A.D. Tilburg 18 3 3 12 29 50 0,580 9
  180 64 52 64 341 341   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 N.O.A.D. Tilburg 6 4 1 1 17 10 1,700 9
2 sc Willem II Tilburg 6 3 1 2 15 12 1,250 7
3 T.S.C. Oosterhout 6 2 1 3 16 20 0,800 5
4 vv Palemig Heerlen 6 1 1 4 11 17 0,647 3
  24 10 4 10 59 59   24
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
N.A.C. = N.O.A.D. (Nooit Opgeven Altijd Doorzetten) Advendo Combinatie L.O.N.G.A. = Lichaams Ontwikkeling Na Gedane Arbeid
B.V.V = Bossche Voetbal Vereniging sv = sport vereniging
M.V.V. = Maastrichtse Voetbal Vereniging rfc = Roermondse football club
P.S.V. = Philips Sport Vereniging evv = Eindhovense voetbal vereniging
rksv = rooms katholieke sport vereniging N.O.A.D. = Nooit Ophouden Altijd Doorgaan
sc = sport club vv = voetbal vereniging
T.S.C. = Tavenu Sparta Combinatie
GROUP 5
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 gvv Be Quick Groningen 18 16 1 1 71 17 4,176 33
2 vv Veendam 18 12 2 4 51 35 1,457 26
3 gvv Velocitas Groningen 18 10 4 4 48 21 2,286 24
4 G.V.A.V. Groningen 18 7 3 8 48 38 1,263 17
5 vv Hoogezand 18 7 2 9 38 39 0,974 16
6 vv Leeuwarden 18 8 0 10 40 44 0,909 16
7 H.S.C. Hoozegard-Sappemeer 18 6 2 10 37 58 0,638 14
8 lvv Friesland Leeuwarden 18 5 2 11 34 56 0,607 12
9 vv Sneek Wit Zwart 18 6 0 12 24 59 0,407 12
10 av&cv Achilles Assen 18 3 4 11 27 51 0,529 10
  180 80 20 80 418 418   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 av&cv Achilles Assen 4 2 1 1 11 7 1,571 5
2 vv Heerenveen 4 2 0 2 7 8 0,875 4
3 B.R.C. Groningen 4 1 1 2 4 7 0,571 3
  12 5 2 5 22 22   12
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
gvv = Groninger voetbal vereniging vv = voetbal vereniging
vv = voetbal vereniging lvv = Leeuwarder voetbal vereniging
gvv = Groninger voetbal vereniging vv = voetbal vereniging
G.V.A.V. = Groninger Voetbal en Athletiek Vereniging av&cv = Asser voetbal & cricket vereniging
H.S.C. = Hermes S.V.V. (Schiedamse Voetbal Vereniging) Combinatie B.R.C. = Blauw Rood Combinatie
Heereveen = It Hearrenfean Leeuwarden = Ljouwert
Sneek = Snits
(Dutch = West Frisian)
FINAL ROUND
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 rv&av Feijenoord Rotterdam 8 6 1 1 23 12 1,917 13
2 afc Ajax Amsterdam 8 5 2 1 16 10 1,600 12
3 sc Enschede 8 4 0 4 12 12 1,000 8
4 gvv Be Quick Groningen 8 2 1 5 12 16 0,750 5
5 N.A.C. Breda 8 0 2 6 4 17 0,235 2
  40 17 6 17 67 67   40
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
Promoted C.V.V. Rotterdam, sc N.E.C. Nijmegen
CUP
Semifinals K.F.C. Koog aan de Zaan - H.B.S. Den Haag 2-0
rfc Roermond - hvv Helmond 6-4
Final (21.06.1936) rfc Roermond - K.F.C. Koog aan de Zaan 4-2
hvv = Helmondse voetbalvereniging
IVCB (Interdiocesane Voetbal-Competitie-Bond)
Zuiden I
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 R.K.N.A.C.Kerkrade 18 10 4 4 46 33 1,394 24
2 vv Valkenburg 18 9 5 4 52 33 1,576 23
3 R.K.V.V.L. Maastricht 18 8 4 6 46 32 1,438 20
4 vv Chevremont 18 6 6 6 48 42 1,143 18
5 vvv Geleen 18 6 6 6 31 29 1,069 18
6 Sittardsche Boys Sittard 18 7 4 7 40 45 0,889 18
7 vv Kerkrade 18 6 5 7 32 37 0,865 17
8 Kimbria Maastricht 18 7 2 9 29 51 0,569 16
9 R.K.O.N.S. Schaesberg 18 5 5 8 28 40 0,700 15
10 Caesar Beek 18 3 5 10 41 51 0,804 11
  180 67 46 67 393 393   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
.R.K.N.A.C. = Roomsch Katholieke Nulland Achilles Combinatie R.K.O.N.S. = Rooms Katholieke Oranje Nassau Sportclub
vv = voetbal vereniging R.K.V.V.L. = Rooms Katholieke Voetbal Vereniging Lambertus
Zuiden II
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Brabantia Eindhoven 18 16 1 1 66 22 3,000 33
2 Kolping S.D.W. Helmond 18 10 2 6 54 31 1,742 22
3 vv Dongen 18 10 1 7 31 36 0,861 21
4 M.U.L.O. Helmond 18 8 1 9 47 46 1,022 17
5 Venlosche Boys Venlo 18 7 2 9 40 44 0,909 16
6 Wilhelmina Weert 18 6 4 8 24 31 0,774 16
7 R.K.T.V.V. Tilburg 18 6 2 10 38 50 0,760 14
8 S.V.B. Blerick 18 6 2 10 29 39 0,744 14
9 Best Voorhuit 18 5 4 9 26 45 0,578 14
10 M.E.V.O. Bergen op Zoom 18 6 1 11 39 50 0,780 13
  180 80 20 80 394 394   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
R.K.T.V.V. = Rooms Katholieke Tilburgse Voetbal Vereniging M.U.L.O. = Met Uiterste Leeuwenmoed Opwaarts
S.D.W. = Sterk Door Wilskracht S.V.B. = Steeds Voorwaarts Blerick
vv = voetbal vereniging M.E.V.O. = Moed En Volharding Overwint
Oosten
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 E.M.O.S. Enschede 18 12 3 3 51 23 2,217 27
2 De Treffers Groesbeek 18 12 3 3 58 31 1,871 27
3 vv 's-Heerenberg 18 8 4 6 38 53 0,717 20
4 S.D.O.U.C. Ulft 18 7 5 6 49 42 1,167 19
5 Quick Oldenzaal 18 8 3 7 51 45 1,133 19
6 V.O.G.I.D.O. Enschede 18 7 4 7 49 52 0,942 18
7 V.D.Z. Arnhem 18 7 2 9 36 40 0,900 16
8 Altior Deventer 18 5 4 9 43 42 1,024 14
9 V.O.S.T.A. Enschede 18 4 4 10 44 50 0,880 12
10 De Zweef Nijverdal 18 2 4 12 25 66 0,379 8
  180 72 36 72 444 444   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
First place play-off De Treffers Groesbeek - E.M.O.S. Enschede 2-1
E.M.O.S. = Eendracht Maakt Ons Sterk V.O.G.I.D.O. = Voor Ons Genoegen Is Deze Opgericht
vv = voetbal vereniging V.D.Z. = Volharding Doet Zegevieren
S.D.O.U.C. = Samenspel Doet Overwinnen Ulftse Combinatie V.O.S.T.A. = vooruit Omhoog Sportief Trots Alles
Westen I
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 rkasv Wilskracht Amsterdam 18 12 2 4 58 28 2,071 26
2 vv Volendam 18 12 2 4 54 29 1,862 26
3 V.V.Z. Zaandam 18 8 6 4 34 25 1,360 22
4 Onze Gezellen Haarlem 18 8 4 6 45 26 1,731 20
5 V.V.A. Nieuwendam 18 8 4 6 38 35 1,086 20
6 V.V.IJ. IJsselstein 18 5 6 7 30 46 0,652 16
7 E.M.M. Hilversum 18 6 2 10 34 59 0,576 14
8 S.D.O. Bussum 18 5 3 10 29 49 0,592 13
9 H.M.S. Zuilen 18 5 2 11 35 46 0,761 12
10 De Meer Amsterdam 18 3 5 10 31 45 0,689 11
  180 72 36 72 388 388   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
First place play-off vv Volendam - rkasv Wilskracht Amsterdam 2-0
rkasv = rooms katholieke Amsterdamse sport vereniging E.M.M. = Eendracht Maakt Macht
vv = voetbal vereniging S.D.O. = Samenspel Doet Overwinnen
V.V.Z. = Voetbal Vereeniging Zaandam H.M.S. = Houdt Moedig Stand
V.V.IJ. = Voetbal Vereniging IJsselstein
Westen II
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Spartaan '20 Rotterdam 18 12 3 3 50 19 2,632 27
2 G.D.A. Loosduinen 18 8 8 2 42 34 1,235 24
3 H.B.C. Heemstede 18 10 3 5 60 39 1,538 23
4 D.H.L. Delft 18 8 4 6 46 43 1,070 20
5 Leonidas Rotterdam 18 8 3 7 45 32 1,406 19
6 rksv Graaf Willem II Den Haag 18 9 0 9 52 50 1,040 18
7 S.J.C. Noordwijk 18 7 3 8 49 47 1,043 17
8 vv Santpoort 18 6 2 10 34 43 0,791 14
9 T.Y.B.B. Haarlem 18 2 6 10 27 56 0,482 10
10 D.E.M. Beverwijk 18 3 2 13 31 73 0,425 8
  180 73 34 73 436 436   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
G.D.A. = GabriŽl del Adalorata S.J.C. = Sint Jeroenís Club
H.B.C. = Heemstede Berkenrode Combinatie vv = voetbal vereniging
D.H.L. = De Hollandsche Leeuw T.Y.B.B. = The Yellow Black Boys
rksv = rooms katholieke sport vereniging D.E.M. = Door Eendracht Macht
Final round
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Brabantia Eindhoven 8 4 3 1 30 24 1,250 11
2 vv Volendam 8 5 0 3 31 15 2,067 10
3 Spartaan '20 Rotterdam 8 3 1 4 15 19 0,789 7
4 De Treffers Groesbeek 8 2 2 4 18 26 0,692 6
5 R.K.N.A.C. Kerkrade 8 2 2 4 20 30 0,667 6
  40 16 8 16 114 114   40
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
NCVB (Nederlandsch Christelijke Voetbalbond)
Rotterdamsche Christelijke Voetbalbond
(affilated to NCVB)
1e klasse Incorrect table!!!
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Olympia Rotterdam 16 9 2 5 48 22 2,182 20
2 vv Pernis 16 9 2 5 30 27 1,111 20
3 Steeds Hooger Rotterdam 16 8 2 6 33 28 1,179 18
4 Unicum Rotterdam 16 5 7 4 29 24 1,208 17
5 Oranje-Wit Dordrecht (-2) 16 7 4 5 37 22 1,682 16
6 H.B.S. Schiedam 16 6 2 8 33 37 0,892 14
7 Zwart-Wit Rotterdam 16 5 4 7 34 45 0,756 14
8 Pro Patria Schiedam 16 6 1 9 29 46 0,630 13
9 D.V.V. Rotterdam (-2) 16 3 4 9 12 44 0,273 8
  144 58 28 58 285 295   140
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
First place play-off vv Pernis - Olympia Rotterdam 1-3
vv = voetbal vereniging D.V.V. = Duinoordsche Voetbal Vereeniging
H.B.S. = Houdt Braef Standt
Afdeling I (Utrecht)
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 G.S.V. Geist 12 10 1 1 69 13 5,308 21
2 D.E.S.T.O. Utrecht (-2) 11 7 2 2 66 24 2,750 14
3 O.D.O. Utrecht (-2) 12 7 3 2 45 32 1,406 15
4 E.D.O.Utrecht 12 6 0 6 34 35 0,971 12
5 Maubal 11 3 0 8 29 52 0,558 6
6 D.O.T.O. Utrecht 10 2 0 8 20 54 0,370 4
7 D.V.V. Utrecht (-2) 10 1 0 9 17 70 0,243 0
  78 36 6 36 280 280   72
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
G.S.V. = Gero Sport Vereniging E.D.O. = Eenheid Doet Overwinnen
D.E.S.T.O. = Door Edel Spel Tot Ontwikkeling D.O.T.O. = Door Onze Turners Opgericht
O.D.O. = Overwinnen Door Oefening D.V.V. = Door Vriendschap Vooruit
Afdeling II (Zwolle)
1e klasse
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Volharding Nunspeet 10 7 2 1 35 22 1,591 16
2 D.O.S Utrecht 10 6 0 4 42 24 1,750 12
3 Be Quick Zwolle 10 4 2 4 23 40 0,575 10
4 Go Ahead Kampen 10 4 1 5 38 26 1,462 9
5 D.V.S. Leiden 9 2 2 5 21 32 0,656 6
6 Olympia Zwolle 9 2 1 6 18 33 0,545 5
7 C.S.V. '28 Zwolle
8 Z.S.V. Zwartsluis
  58 25 8 25 177 177   58
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
D.O.S. = Door Oefening Sterk C.S.V. = Christelijke Sport Vereniging
D.V.S. = Door Vriendschap Samen Z.S.V. = Zwartsluiser Sport Vereniging
Afdeling III (Twente-West)
1e klasse Incorrect table!!!
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Excelsior Rijssen 14 10 3 1 52 34 1,529 23
2 D.E.S. Nijverdal 14 11 1 2 62 39 1,590 23
3 Sparta Rijssen 14 10 1 3 53 37 1,432 21
4 Volharding Nijverdal 14 5 4 5 35 26 1,346 14
5 D.E.S. 2 Nijverdal 14 5 0 9 33 51 0,647 10
6 H.V.C. Amersfoort 14 4 0 10 40 51 0,784 8
7 Entersche Boys Enter 14 3 2 9 20 50 0,400 8
8 R.O.D.A. '28 Winssen 14 1 3 10 20 48 0,417 5
  112 49 14 49 315 336   112
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
First place play-off D.E.S. Nijverdal - Excelsior Rijssen 0-3
D.E.S. = Door Eendracht Sterk R.O.D.A. = Recht Op Doel Af
H.V.C. = Hollandia Victoria Combinatie
Afdeling IV (Noord-Holland Noord)
No championship
Afdeling V (Noord-Holland Zuid)
1e klasse
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 D.V.V. Amsterdam 10 9 1 0 41 17 2,412 19
2 S.O.S. Assendelft 10 5 1 4 46 30 1,533 11
3 Blau Wit Amsterdam 10 4 1 5 33 25 1,320 9
4 E.S.W. Amsterdam 10 4 0 6 26 41 0,634 8
5 Quick Amsterdam 10 3 1 6 26 42 0,619 7
6 E.S.M. Amsterdam 10 3 0 7 19 36 0,528 6
S.O.S. 2 Assendelft withdrew
  60 28 4 28 191 191   60
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average; 3) play-off for relevant positions
D.V.V. = Door Vriendschap Vooruit E.S.W. =
S.O.S. = Steeds Opwaarts Streven E.S.M. =
Afdeling VII (Friesland)
1e klasse Incorrect table!!!
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Zwaluwen Leeuwarden 8 6 1 1 44 11 4,000 13
2 Blau Wit Huizum 8 6 1 1 40 12 3,333 13
3 Oranje Nassau Sneek 8 4 0 4 25 23 1,087 8
4 U.V.C. Ulst 8 3 0 5 23 27 0,852 6
5 Zwaluwen 2 Leeuwarden 8 0 0 8 8 65 0,123 0
  40 19 2 19 140 138   40
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
First place play-off Zwaluwen Leeuwarden - Blau Wit Huizum 7-3
U.V.C. =
Leeuwarden = Ljouwert Huizum = Huzum
Sneek = Snits Ulst =
(Dutch = West Frisian)
Afdeling VIII (Twente-Oost)
1e klasse Incorrect table!!!
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Sportlust Glanerbrug 12 9 2 1 43 17 2,529 20
2 Sparta Enschede 12 9 1 2 46 24 1,917 19
3 Oranje Nassau Almelo (-2) 12 6 4 2 45 26 1,731 14
4 B.C.S.V. Borne 12 6 0 6 38 32 1,188 12
5 Achilles Enschede 12 3 2 7 20 33 0,606 8
6 Juliana Hengelo 12 2 1 9 17 47 0,362 5
7 Wilhelmina Borne 12 1 2 9 16 48 0,333 4
  84 36 12 36 225 227   82
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average; 3) play-off for relevant positions
B.C.S.V. = Bornese Christelijke Sport Vereniging
Afdeling X (Apeldoorn) Incorrect table!!!
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Gezelle Alpedoorn 12 11 0 1 71 12 5,917 22
2 D.E.T.O. 1 Apeldoorn 12 10 1 1 58 28 2,071 21
3 D.E.T.O. 2 Apeldoorn 12 5 2 5 35 35 1,000 12
4 O.V.V. Hoog Soeren 12 5 1 6 34 38 0,895 11
5 Gezelle 2 Alpedoorn 12 3 3 6 38 50 0,760 9
6 C.J.V.-ers Deventer 12 2 1 9 26 53 0,491 5
7 V.I.O.S. Holten 12 1 2 9 18 66 0,273 4
  84 37 10 37 280 282   84
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
D.E.T.O. = Door Eendracht Tot Overwinning C.J.V. = Christelijke Jongeren Vereniging
O.V.V. = Ontspannings Voetbal Vereniging V.I.O.S. = Vooruitgang Is Ons Streven
Afdeling XII (Zuid-Gelderland)
1e klasse A Incorrect table!!!
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 D.T.S. '35 Ede 10 7 1 2 38 15 2,533 15
2 Rood Wit Veenendaal 10 6 2 2 29 21 1,381 14
3 Vriendenschaar Rhenen 10 5 1 4 26 17 1,529 11
4 K.S.V. Heerhugowaard 10 4 1 5 26 30 0,867 9
5 S.K.V. Wageningen 10 4 1 5 25 32 0,781 9
6 Juliana 2 Wageningen 10 1 0 9 14 44 0,318 2
Drusia Doesburg withdrew
  60 27 6 27 158 159   60
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
D.T.S. = Door Training Sterk S.K.V. = Sport Kweekt Vriendschap
K.S.V. = Kruizer Sport Vereniging
1e klasse B Incorrect table!!!
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Juliana Wageningen 9 7 1 1 42 12 3,500 15
2 Veluwezoom De Steeg 10 6 2 2 42 24 1,750 14
3 Excelsior Sportief Arnh 10 5 3 2 34 19 1,789 13
4 D.E.S. Brummen 9 3 1 5 20 38 0,526 7
5 S.K.V. 2 Wageningen 10 3 1 6 21 31 0,677 7
6 D.V.O. Velp 10 1 0 9 12 48 0,250 2
  58 25 8 25 171 172   58
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
Afdeling XII play-off Juliana Wageningen - D.T.S. '35 Ede 4-1
D.E.S. = Door Eendracht Sterk D.V.O. = Door Vriendschap Overwinnen
S.K.V. = Sport Kweekt Vriendschap
Afdeling XIII (Zeeland)
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Rohda 's-Gravenpolder 7 5 0 2 18 11 1,636 10
2 Olympia Middelburg 7 5 0 2 23 18 1,278 10
3 S.D.O. Lamswaarde 7 4 1 2 19 15 1,267 9
4 Unitas Kloetinge 7 2 0 5 13 22 0,591 4
5 K.V.V. Krommenie 8 1 1 6 15 22 0,682 3
  36 17 2 17 88 88   36
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
S.D.O. = Samenspel Doet Overwinnen K.V.V. = KrommeniŽr Voetbal Vereniging
Afdeling XV (Achterhoek) Incorrect table!!!
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Blauw Wit Dinxperlo 8 7 1 0 56 12 4,667 15
2 Zwart Wit Barlo-Aalten 8 5 1 2 45 18 2,500 11
3 Excelsior Zetten 8 3 1 4 20 28 0,714 7
4 S.S.S. Eibergen 8 3 0 5 22 45 0,489 6
5 Blauw Wit 2 Dinxperlo 8 0 1 7 15 46 0,326 1
  40 18 4 18 158 149   40
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
S.S.S. = Sport Staalt Spieren
Final Stage
Group I
Volharding Nunspeet - Blauw Wit Dinxperlo 6-1
Group II
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 G.S.V. Zeist 2 1 1 0 1 0 0,000 3
2 Gazelle Apeldoorn 2 1 1 0 2 1 2,000 3
3 Juliana Wageningen 2 0 0 2 1 3 0,333 0
  6 2 2 2 4 4   6
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
Group III
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Olympia Rotterdam 2 1 0 1 6 3 2,000 2
2 D.V.V. Amsterdam 2 1 0 1 5 4 1,250 2
3 D.I.N.D.U.A. Enkhuizen+B488 2 1 0 1 3 7 0,429 2
  6 3 0 3 14 14   6
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
Final pool
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Volharding Nunspeet 2 1 1 0 3 1 3,000 3
2 Olympia Rotterdam 2 1 1 0 5 2 2,500 3
3 G.S.V. Zeist 2 0 0 2 1 6 0,167 0
  6 2 2 2 9 9   6
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
NETHERLANDS 1936-37
Nederlands landskampioenschap
GROUP 1
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 afc Ajax Amsterdam 18 14 2 2 47 18 2,611 30
2 rfc Xerxes Rotterdam 18 9 3 6 59 35 1,686 21
3 asv Blauw Wit Amsterdam 18 8 5 5 30 22 1,364 21
4 ijvv Stormvogels IJmuiden 18 8 2 8 32 26 1,231 18
5 D.F.C. Dordrecht 18 7 4 7 38 43 0,884 18
6 D.H.C. Delft 18 7 3 8 39 48 0,813 17
7 rv&av Excelsior Rotterdam 18 7 2 9 41 42 0,976 16
8 C.V.V. Rotterdam 18 6 4 8 25 40 0,625 16
9 A.D.O. Den Haag 18 5 4 9 20 30 0,667 14
10 R.C.H. Heemstede 18 2 5 11 18 45 0,400 9
  180 73 34 73 349 349   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 hvv 't Gooi Hilversum 4 2 1 1 12 6 2,000 5
2 fc Hilversum 4 2 1 1 11 11 1,000 5
3 R.C.H. Haarlem 4 1 0 3 9 15 0,600 2
  12 5 2 5 32 32   12
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average; 3) play-off to determine first place
Play-off hvv 't Gooi Hilversum - fc Hilversum 0-0 1-0
afc = Amsterdamsche football club D.H.C. = Delfia Hollandia Combinatie
rfc = Rotterdamse football club rv&av = Rotterdamse voetbal & athletiek vereniging
asv = Amsterdamse sport vereniging C.V.V. = Charloise Voetbal Vereniging
ijvv = IJmuidense voetbal vereniging A.D.O. = Alles Door Oefening
D.F.C. = Dordtsche Football Club R.C.H. = Racing Club Haarlem
fc = football club hvv = Hilversumse voetbal vereniging
GROUP 2
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 rv&av Feijenoord Rotterdam 18 15 1 2 66 23 2,870 31
2 D.W.S. Amsterdam 18 14 1 3 41 22 1,864 29
3 hc&fc Haarlem 18 7 4 7 48 47 1,021 18
4 V.S.V. Velseroord 18 8 2 8 37 41 0,902 18
5 rv&av Sparta Rotterdam 18 7 2 9 38 37 1,027 16
6 K.F.C. Koog aan de Zaan 18 5 6 7 38 44 0,864 16
7 H.B.S. Den Haag 18 5 5 8 34 46 0,739 15
8 cfc Hermes D.V.S. Schiedam 18 5 4 9 27 41 0,659 14
9 V.U.C. Den Haag 18 5 3 10 26 43 0,605 13
10 Z.F.C. Zaandam 18 3 4 11 19 30 0,633 10
  180 74 32 74 374 374   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 R.F.C. Rotterdam 4 4 0 0 16 3 5,333 8
2 Z.F.C. Zaandam 4 1 1 2 3 7 0,429 3
3 S.V.V. Schiedam 4 0 1 3 3 12 0,250 1
  12 5 2 5 22 22   12
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
rv&av = Rotterdamse voetbal & athletiek vereniging K.F.C. = Kooger Football Club
D.W.S. = Door Wilskracht Sterk H.B.S. = Houdt Braef Standt
hc&fc = Haarlemsche cricket & football club V.U.C. = Voorwaarts Utile Dulci Combinatie
V.S.V. = Velseroorder Sport Vereniging Z.F.C. = Zaanlandsche Football Club
rv&av = Rotterdamse voetbal & athletiek vereniging R.F.C. = Rotterdamse Football Club
cfc Hermes D.V.S. = Cricket- en football club Hermes Door Vereeniging Sterk S.V.V. = Schiedamse Voetbal Vereniging
GROUP 3
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 dvv Go Ahead Deventer 18 14 2 2 44 21 2,095 30
2 avc Heracles Almelo 18 11 4 3 47 21 2,238 26
3 A.G.O.V.V. Apeldoorn 18 10 3 5 36 22 1,636 23
4 sc Enschede 18 7 3 8 39 38 1,026 17
5 hvv Tubantia Hengelo 18 7 3 8 36 42 0,857 17
6 W.V.V. Wageningen 18 6 4 8 34 35 0,971 16
7 P.E.C. Zwolle 18 7 1 10 40 41 0,976 15
8 Z.A.C. Zwolle 18 7 1 10 44 56 0,786 15
9 sc N.E.C. Nijmegen 18 5 4 9 27 37 0,730 14
10 sv De Enschedese Boys 18 3 1 14 25 59 0,424 7
  180 77 26 77 372 372   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 vv Hengelo 4 2 1 1 12 12 1,000 5
2 nc&vc Quick Nijmegen 4 2 1 1 12 9 1,333 5
3 sv De Enschedese Boys 4 1 0 3 11 14 0,786 2
  12 5 2 5 35 35   12
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average; 3) play-off to determine first place
First place play-off vv Hengelo - Quick Nijmegen 4-2
dvv = Deventer voetbal vereniging W.V.V. = Wageningse voetbal vereniging
avc = Almelose voetbal club P.E.C. = Prins Hendrik E.D.N. (Ende Despereert Nimmer) Combinatie
A.G.O.V.V. = Alleen Gezamenlijk Oefenen Voert Verder Z.A.C. = Zwolse Athletische Club
sc = sport club sc N.E.C. = sport club Nijmegen Eendracht Combinatie
hvv = Hengelose voetbal vereniging sv = sport vereniging
vv = voetbal vereniging nc&vc = Nijmeegse cricket & voetbal club
GROUP 4
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 P.S.V. Eindhoven 18 10 5 3 47 29 1,621 25
2 B.V.V. 's Hertogenbosch 18 9 3 6 55 42 1,310 21
3 N.O.A.D. Tilburg 18 8 4 6 54 38 1,421 20
4 N.A.C. Breda 18 9 2 7 44 34 1,294 20
5 L.O.N.G.A. Tilburg 18 7 2 9 41 38 1,079 16
6 rksv Juliana Kerkrade 18 5 6 7 37 45 0,822 16
7 rfc Roermond 18 6 4 8 36 49 0,735 16
8 sv Bleijerheide 18 5 6 7 31 50 0,620 16
9 evv Eindhoven 18 6 3 9 38 51 0,745 15
10 M.V.V. Maastricht 18 6 3 9 38 45 0,844 15
  180 71 38 71 421 421   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average; 3) play-off to determine relegation
9th place play-off vv Eindhoven - M.V.V. Maastricht 2-1
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 sc Willem II Tilburg 6 5 1 0 18 7 2,571 11
2 M.V.V. Maastricht 6 3 1 2 18 14 1,286 7
3 rkvv M.I.R.A.N.D.A. Kerkrade 6 2 0 4 15 16 0,938 4
4 vv Middelburg 6 1 0 5 10 24 0,417 2
  24 11 2 11 61 61   24
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
P.S.V. = Philips Sport Vereniging rksv = rooms katholieke sport vereniging
B.V.V = Bossche Voetbal Vereniging rfc = Roermondse football club
N.O.A.D. = Nooit Ophouden Altijd Doorgaan sv = sport vereniging
N.A.C. = N.O.A.D. (Nooit Opgeven Altijd Doorzetten) Advendo Combinatie evv = Eindhovense voetbal vereniging
L.O.N.G.A. = Lichaams Ontwikkeling Na Gedane Arbeid M.V.V. = Maastrichtse Voetbal Vereniging
sc = sport club vv = voetbal vereniging
rkvv M.I.R.A.N.D.A. = Rooms Katholieke Voetbalvereniging Mijn Ideaal Reikt Altijd Naar De Aanval
GROUP 5
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 gvv Be Quick Groningen 18 16 2 0 75 24 3,125 34
2 vv Veendam 18 11 2 5 50 25 2,000 24
3 G.V.A.V. Groningen 18 10 4 4 45 25 1,800 24
4 gvv Velocitas Groningen 18 8 3 7 35 33 1,061 19
5 H.S.C. Hoozegard-Sappemeer 18 7 1 10 35 42 0,833 15
6 vv Leeuwarden 18 5 5 8 29 46 0,630 15
7 vv Sneek Wit Zwart 18 6 2 10 24 37 0,649 14
8 av&cv Achilles Assen 18 5 3 10 48 51 0,941 13
9 vv Hoogezand 18 5 3 10 34 44 0,773 13
10 lvv Friesland Leeuwarden 18 4 1 13 29 77 0,377 9
  180 77 26 77 404 404   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 vv Heerenveen 4 2 1 1 9 8 1,125 5
2 W.V.V. 1896 Winschoten 4 2 0 2 8 5 1,600 4
3 lvv Friesland Leeuwarden 4 1 1 2 6 10 0,600 3
  12 5 2 5 23 23   12
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
gvv = Groninger voetbal vereniging vv = voetbal vereniging
vv = voetbal vereniging av&cv = Asser voetbal & cricket vereniging
G.V.A.V. = Groninger Voetbal en Athletiek Vereniging sc = Sportclub
gvv = Groninger voetbal vereniging lvv = Leeuwarder voetbal vereniging
H.S.C. = Hermes S.V.V. (Schiedamse Voetbal Vereniging) Combinatie W.V.V. = Winschoter Voetbal Vereniging
Heereveen = It Hearrenfean Leeuwarden = Ljouwert
Sneek = Snits
(Dutch = West Frisian)
FINAL ROUND
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 afc Ajax Amsterdam 8 7 0 1 20 10 2,000 14
2 rv&av Feijenoord Rotterdam 8 5 0 3 21 9 2,333 10
3 P.S.V. Eindhoven 8 3 0 5 15 22 0,682 6
4 gvv Be Quick Groningen 8 3 0 5 12 21 0,571 6
5 dvv Go Ahead Deventer 8 2 0 6 8 14 0,571 4
  40 20 0 20 76 76   40
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
Promoted R.F.C. Rotterdam, hvv 't Gooi Hilversum, vv Hengelo, vv Heerenveen, Willem II Tilburg
CUP
Semifinals C.V.V. Rotterdam - avv De Spartaan Amsterdam 0-1
bvv De Kennemers Beverwijk - evv Eindhoven 2-3
Final (13.06.1937) avv De Spartaan Amsterdam - evv Eindhoven 0-1
avv = Amsterdamsche Voetbalvereeniging bvv = Beverwijkse voetbal vereniging
IVCB (Interdiocesane Voetbal-Competitie-Bond)
Zuiden I
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 R.K.V.V.L. Maastricht 18 11 3 4 37 19 1,947 25
2 Sittardsche Boys Sittard 18 10 3 5 43 33 1,303 23
3 vv Kerkrade 18 8 2 8 28 32 0,875 18
4 R.K.O.N.S. Schaesberg 18 8 2 8 36 43 0,837 18
5 vv Valkenburg 18 8 1 9 45 38 1,184 17
6 Kimbria Maastricht 16 7 3 6 38 39 0,974 17
7 vv Chevremont 18 8 0 10 37 31 1,194 16
8 Laura Eygelshoven 18 5 5 8 35 39 0,897 15
9 R.K.N.A.C. Kerkrade 18 6 3 9 38 44 0,864 15
10 vv Geleen 18 5 4 9 31 50 0,620 14
  178 76 26 76 368 368   178
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
R.K.V.V.L.= Rooms Katholieke Voetbal Vereniging Lambertus R.K.O.N.S. = Rooms Katholieke Oranje Nassau Sportclub
vv = voetbal vereniging R.K.N.A.C. = Roomsch Katholieke Nulland Achilles Combinatie
Zuiden II
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Brabantia Eindhoven 18 15 2 1 63 17 3,706 32
2 vv Schijndel 18 8 3 7 36 27 1,333 19
3 Wilhelmina Weert 18 8 3 7 40 45 0,889 19
4 Kolping S.D.W. Helmond 18 7 4 7 54 48 1,125 18
5 Venlosche Boys Venlo 18 8 2 8 39 52 0,750 18
6 vv Dongen 18 7 3 8 42 52 0,808 17
7 M.U.L.O. Helmond 18 7 2 9 46 45 1,022 16
8 Best Voorhuit 18 5 4 9 43 46 0,935 14
9 S.V.B. Blerick 18 4 6 8 25 39 0,641 14
10 R.K.T.V.V. Tilburg 18 5 3 10 48 65 0,738 13
  180 74 32 74 436 436   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
vv = voetbal vereniging S.V.B. = Steeds Voorwaarts Blerick
S.D.W. = Sterk Door Wilskracht R.K.T.V.V. = Rooms Katholieke Tilburgse Voetbal Vereniging
M.U.L.O. = Met Uiterste Leeuwenmoed Opwaarts
Oosten
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 De Treffers Groesbeek 18 15 0 3 60 26 2,308 30
2 V.O.S.T.A. Enschede 18 13 2 3 50 31 1,613 28
3 S.D.O.U.C. Ulft 18 8 2 8 44 40 1,100 18
4 V.O.G.I.D.O. Enschede 18 8 2 8 39 39 1,000 18
5 Lobitsche Boys Lobith 18 8 2 8 39 47 0,830 18
6 Quick Oldenzaal 18 7 3 8 54 49 1,102 17
7 E.M.O.S. Enschede 18 6 4 8 29 34 0,853 16
8 V.D.Z. Arnhem 18 6 3 9 35 40 0,875 15
9 Altior Deventer 18 5 2 11 41 53 0,774 12
10 vv 's-Heerenberg 18 3 2 13 33 65 0,508 8
  180 79 22 79 424 424   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
V.O.S.T.A. = vooruit Omhoog Sportief Trots Alles E.M.O.S. = Eendracht Maakt Ons Sterk
S.D.O.U.C. = Samenspel Doet Overwinnen Ulftse Combinatie V.D.Z. = Volharding Doet Zegevieren
V.O.G.I.D.O. = Voor Ons Genoegen Is Deze Opgericht vv = voetbal vereniging
Westen I
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 V.V.A. Nieuwendam 18 16 1 1 63 18 3,500 33
2 V.V.Z. Zaandam 18 13 2 3 52 22 2,364 28
3 T.Y.B.B. Haarlem 18 9 3 6 41 26 1,577 21
4 vv Volendam 18 8 3 7 45 36 1,250 19
5 rkasv Wilskracht Amsterdam 18 7 4 7 34 37 0,919 18
6 H.M.S. Zuilen 18 7 3 8 44 48 0,917 17
7 V.V.IJ. IJsselstein 18 7 2 9 54 41 1,317 16
8 De Meer Amsterdam 18 4 3 11 37 63 0,587 11
9 E.M.M. Hilversum 18 3 3 12 35 67 0,522 9
10 S.D.O. Bussum 18 3 2 13 28 75 0,373 8
  180 77 26 77 433 433   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
V.V.A. = Voetbal Vereniging Amsterdam H.M.S. = Houdt Moedig Stand
V.V.Z. = Voetbal Vereeniging Zaandam V.V.IJ. = Voetbal Vereniging IJsselstein
T.Y.B.B. = The Yellow Black Boys E.M.M. = Eendracht Maakt Macht
vv = voetbal vereniging S.D.O. = Samenspel Doet Overwinnen
rkasv = rooms katholieke Amsterdamse sport vereniging
Westen II
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 H.B.C. Heemstede 18 14 3 1 79 28 2,821 31
2 Spartaan '20 Rotterdam 18 10 3 5 58 35 1,657 23
3 D.H.L. Delft 18 9 3 6 46 43 1,070 21
4 vv Santpoort 18 9 1 8 54 46 1,174 19
5 Excelsior Schiedam 18 8 3 7 55 57 0,965 19
6 S.J.C. Noordwijk 18 6 3 9 45 56 0,804 15
7 rksv Graaf Willem II Den Haag 18 7 1 10 44 59 0,746 15
8 Leonidas Rotterdam 18 4 5 9 41 53 0,774 13
9 Onze Gezellen Haarlem 18 6 1 11 42 61 0,689 13
10 G.D.A. Loosduinen 18 3 5 10 27 53 0,509 11
  180 76 28 76 491 491   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
H.B.C. = Heemstede Berkenrode Combinatie S.J.C. = Sint Jeroenís Club
D.H.L. = De Hollandsche Leeuw rksv = rooms katholieke sport vereniging
vv = voetbal vereniging G.D.A. = GabriŽl del Adalorata
Final round
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Brabantia Eindhoven 8 6 0 2 26 8 3,250 12
2 V.V.A. Nieuwendam 8 4 1 3 23 20 1,150 9
3 H.B.C. Heemstede 8 3 2 3 22 21 1,048 8
4 R.K.V.V.L. Maastricht 8 3 2 3 15 18 0,833 8
5 De Treffers Groesbeek 8 1 1 6 12 31 0,387 3
  40 17 6 17 98 98   40
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
NCVB (Nederlandsch Christelijke Voetbalbond)
Rotterdamsche Christelijke Voetbalbond
(affilated to NCVB)
1e klasse
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 H.B.S. Schiedam 16 12 3 1 52 24 2,167 27
2 vv Pernis 16 8 3 5 37 24 1,542 19
3 Z.W. Rotterdam 16 8 2 6 46 39 1,179 18
4 Zwart-Wit Rotterdam 16 6 4 6 28 29 0,966 16
5 Unicum Rotterdam 16 6 3 7 34 33 1,030 15
6 Olympia Rotterdam 16 6 3 7 31 33 0,939 15
7 Steeds Hooger Rotterdam 16 5 3 8 27 42 0,643 13
8 Oranje-Wit Dordrecht 16 3 6 7 26 41 0,634 12
9 Pro Patria Schiedam 16 3 3 10 34 50 0,680 9
  144 57 30 57 315 315   144
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
H.B.S. = Houdt Braef Standt
vv = voetbal vereniging
Afdeling I (Utrecht)
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 E.D.O.Utrecht 16 12 0 4 65 27 2,407 24
2 D.E.S.T.O. Utrecht 16 11 0 5 71 44 1,614 22
3 Gero S.V. Zeist 16 10 0 6 63 49 1,286 20
4 Excelsior Utrecht 16 5 0 11 47 73 0,644 10
5 O.D.O. Utrecht 16 2 0 14 37 90 0,411 4
  80 40 0 40 283 283   80
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
E.D.O. = Eenheid Doet Overwinnen S.V. = Sport Vereniging
D.E.S.T.O. = Door Edel Spel Tot Ontwikkeling O.D.O. = Overwinnen Door Oefening
Afdeling II (Zwolle)
1e klasse A
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 D.O.S Kampen 16 11 2 3 43 27 1,593 24
2 Volharding Nunspeet 16 10 3 3 60 25 2,400 23
3 sc Genemuiden 16 9 3 4 49 36 1,361 21
4 Olympia Hasselt 16 7 4 5 52 38 1,368 18
5 Be Quick Zwolle 16 6 4 6 35 49 0,714 16
6 Elburgse Boys Elburg 16 7 1 8 40 29 1,379 15
7 Go Ahead Kampen 16 5 3 8 35 53 0,660 13
8 C.S.V. '28 Zwolle 16 1 4 11 23 53 0,434 6
9 Quick Elburg (-2) 16 3 2 11 28 55 0,509 6
  144 59 26 59 365 365   142
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
D.O.S. = Door Oefening Sterk C.S.V. = Christelijke Sport Vereniging
sc = Sport Club
Afdeling III (Twente-West)
1e klasse
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 D.E.S. Nijverdal 10 7 1 2 28 19 1,474 15
2 Excelsior Rijssen 10 5 3 2 25 12 2,083 13
3 Vroomshoopse Boys Vroomshoop 10 5 2 3 36 25 1,440 12
4 Oranje Nassau Almelo 10 3 2 5 17 26 0,654 8
5 Volharding Nijverdal 10 3 1 6 13 18 0,722 7
6 H.V.C. Hardenberg 10 2 1 7 19 38 0,500 5
7 Entersche Boys Enter withdrew
8 Sparta Rijssen excluded
  60 25 10 25 138 138   60
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
D.E.S. = Door Eendracht Sterk H.V.C. = Hardenberger Voetbal Club
Afdeling IV (Noord-Holland Noord)
1e klasse
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Zwaluwen Hoorn 5 5 0 0 16 7 2,286 10
2 Jong Holland Alkmaar 4 2 1 1 17 7 2,429 5
3 D.I.N.D.U.A. 1 Enkhuizen 6 2 1 3 17 18 0,944 5
4 D.I.N.D.U.A. 2 Enkhuizen 3 1 0 2 7 12 0,583 2
5 U.S.V. Urk 6 1 0 5 11 24 0,458 2
  24 11 2 11 68 68   24
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
D.I.N.D.U.A. = Door Inspanning Nuttig Door Uitspanning Aangenaam U.S.V. = Urkse Sport Vereniging
Afdeling V (Noord-Holland Zuid)
1e klasse
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Blau-Wit Amsterdam 6 4 1 1 12 8 1,500 9
2 D.I.N.D.U.A. Enkhuizen 3 3 0 0 18 5 3,600 6
3 D.V.V. Amsterdam 6 1 3 2 14 18 0,778 5
4 S.O.S. Assendelft 6 1 3 2 10 13 0,769 5
5 Quick Amsterdam 6 1 2 3 7 13 0,538 4
6 E.S.W. 3 0 1 2 4 8 0,500 1
  30 10 10 10 65 65   30
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average; 3) play-off for relevant positions
Ranking at Dec, 23. Final ranking champions D.I.N.D.U.A. Enkhuizen
D.I.N.D.U.A. = Door Inspanning Nuttig Door Uitspanning Aangenaam
D.V.V. = Door Vriendschap Vooruit S.O.S. = Steeds Opwaarts Streven
E.S.W. =
Afdeling VII (Friesland)
1e klasse
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Oranje Nassau Sneek 10 7 2 1 41 23 1,783 16
2 Blau-Wit '34 Leeuwarden 10 5 3 2 33 20 1,650 13
3 Zwaluwen Leeuwarden 10 5 2 3 23 23 1,000 12
4 Stormvogel Achlum 10 4 1 5 41 33 1,242 9
5 Juliana Leeuwarden 10 2 1 7 24 40 0,600 5
6 IJ.V.C. IJlst 10 2 1 7 14 37 0,378 5
  60 25 10 25 176 176   60
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
IJ.V.C. = IJlster Voetbal Club
Leeuwarden = Ljouwert Achlum = Achlum
Sneek = Snits Ijlst = Drylts
(Dutch = West Frisian)
Afdeling VIII (Twente-Oost)
1e klasse
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Sparta Enschede 12 9 1 2 46 18 2,556 19
2 Juliana Hengelo 12 9 1 2 52 28 1,857 19
3 Achilles Enschede 12 6 3 3 34 31 1,097 15
4 Sparta 2 Enschede 12 7 0 5 39 41 0,951 14
5 Sportlust Glanerbrug 12 4 1 7 29 34 0,853 9
6 B.C.S.V. Borne 12 3 2 7 34 43 0,791 8
7 S.D.O. Luttenberg (-2) 12 0 0 12 23 62 0,371 -2
  84 38 8 38 257 257   82
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average; 3) play-off for relevant positions
First place play-off Sparta Enschede - Juliana Hengelo 6-3
B.C.S.V. = Bornese Christelijke Sport Vereniging S.D.O. = Samenspel Doet Overwinnen
Afdeling X (Apeldoorn) Incorrect table!!!
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Gezelle Apeldoorn 8 5 2 1 31 14 2,214 12
2 Volharding Nunspeet 8 5 0 3 39 16 2,438 10
3 D.V.S. '33 Ermelo 8 3 2 3 21 29 0,724 8
4 D.E.T.O. Apeldoorn 8 3 2 3 22 20 1,100 8
5 H.G.M. Putten 8 1 0 7 22 46 0,478 2
  40 17 6 17 135 125   40
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
D.V.S. = Door Vereniging Sterk H.G.M. =
D.E.V.O. = Door Enige Vrienden Opgericht
Afdeling XII (Zuid-Gelderland)
1e klasse Incorrect table!!!
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Veluwezoom De Steeg 9 6 2 1 36 14 2,571 14
2 Vriendenschaar Rhenen 10 4 3 3 24 20 1,200 11
3 S.K.V. Wageningen 10 3 4 3 23 24 0,958 10
4 U.V.S. Bennekom 10 4 2 4 15 32 0,469 10
5 D.T.S. '35 Ede 10 2 4 4 25 23 1,087 8
6 Juliana Wageningen 9 1 3 5 18 26 0,692 5
  58 20 18 20 141 139   58
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
S.K.V. = Sport Kweekt Vriendschap D.T.S. = Door Training Sterk
U.V.S. = Uit Vriendschap Saam
Afdeling XV (Achterhoek)
1 Blauw-Wit
G.V.V. Gelderland
D.E.W.S.
Excelsior Zetten
Zwart-Wit Harderwijk
G.V.V. = Geldermalsense Voetbal Vereniging D.E.W.S. =
Afdeling Den Haag
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Vitesse Delft 10 10 0 0 69 15 4,600 20
2 W.A.C. Den Haag 10 6 1 3 45 38 1,184 13
3 C.S.L. Den Haag 10 5 1 4 27 34 0,794 11
4 Loosduinen Den Haag 10 3 1 6 27 33 0,818 7
5 D.C.S.V. Den Haag 10 4 0 6 31 42 0,738 8
6 Baluw-Wit 10 0 1 9 15 52 0,288 1
Heenweg withdrew
  60 28 4 28 214 214   60
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
W.A.C. = D.C.S.V. =
C.S.L. =
Final Stage
Round 1
H.B.S. Schiedam - Vitesse Delft 1-2
Veluvezoom de Steeg - Blauw Wit Dinxperlo 8-0
Gazelle Apeldoorn - E.D.O. Utrecht 1-4
D.I.N.D.U.A. Enkhuizen - Oranje Nassau Sneek -/+
D.E.S. Nijverdal - Sparta Enschede 3-3
(Sparta qualified as away team)
Volharding Nunspeet (later replaced by D.O.S. Kampen) bye
Round 2
E.D.O. Utrecht - Vitesse Delft 3-4
Oranje Nassau Sneek - D.O.S. Kampen 1-3
Sparta Enschede - Veluwezoom De Steeg 8-1
Semifinal
D.O.S. Kampen - Sparta Enschede 1-5
Vitesse Delft bye
Final (Ede 17.07.37)
Vitesse Delft - Sparta Enschede   1-6            
H.B.S. = Houdt Braaf Stand D.I.N.D.U.A. = Door Inspanning Nuttig Door Uitspanning Aangenaam
E.D.O. = Eenheid Doet Overwinnen D.E.S. = Door Eendracht Sterk
Sneek = Snits
(Dutch = West Frisian)
NETHERLANDS 1937-38
Nederlands landskampioenschap
GROUP 1
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 D.W.S. Amsterdam 18 13 2 3 44 23 1,913 28
2 afc Ajax Amsterdam 18 12 3 3 61 20 3,050 27
3 K.F.C. Koog aan de Zaan 18 7 4 7 31 29 1,069 18
4 R.F.C. Rotterdam 18 9 0 9 48 48 1,000 18
5 A.D.O. Den Haag 18 7 4 7 32 37 0,865 18
6 V.S.V. Velseroord 18 7 3 8 56 55 1,018 17
7 V.U.C. Den Haag 18 6 4 8 45 39 1,154 16
8 D.F.C. Dordrecht 18 6 4 8 25 45 0,556 16
9 rv&av Sparta Rotterdam 18 4 4 10 24 32 0,750 12
10 rv&av Excelsior Rotterdam 18 3 4 11 17 55 0,309 10
  180 74 32 74 383 383   180
Rules for classification: 1) points; 2) goal average; 3) play-off to determine first place and relegation
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 D.O.S. Utrecht 4 3 0 1 12 7 1,714 6
2 asv D.W.V. Amsterdam 4 3 0 1 12 9 1,333 6
3 rv&av Excelsior Rotterdam 4 0 0 4 4 12 0,333 0
  12 6 0 6 28 28   12
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average; 3) play-off to determine first place
First place play-off D.O.S. Urecht - D.W.V. Nieuwendam 2-1
D.W.S. = Door Wilskracht Sterk V.S.V. = Velseroorder Sport Vereniging
afc = Amsterdamsche football club V.U.C. = Voorwaarts Utile Dulci Combinatie
K.F.C. = Kooger Football Club D.F.C. = Dordtsche Football Club
R.F.C. = Rotterdamse Football Club rv&av = Rotterdamse voetbal & athletiek vereniging
A.D.O. = Alles Door Oefening D.O.S. = Door Oefening Sterk
asv D.W.V. = Amsterdamse Sportvereniging Door Wilskracht Verkregen
GROUP 2
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 rv&av Feijenoord Rotterdam 18 13 1 4 50 20 2,500 27
2 hc&fc Haarlem 18 12 2 4 52 37 1,405 26
3 rfc Xerxes Rotterdam 18 8 4 6 63 39 1,615 20
4 asv Blauw Wit Amsterdam 18 9 2 7 44 40 1,100 20
5 C.V.V. Rotterdam 18 8 3 7 32 27 1,185 19
6 hvv 't Gooi Hilversum 18 8 3 7 32 34 0,941 19
7 ijvv Stormvogels IJmuiden 18 8 2 8 37 43 0,860 18
8 H.B.S. Den Haag 18 5 4 9 42 53 0,792 14
9 D.H.C. Delft 18 2 5 11 34 67 0,507 9
10 cfc Hermes D.V.S. Schiedam 18 3 2 13 31 57 0,544 8
  180 76 28 76 417 417   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 cfc Hermes D.V.S. Schiedam 4 2 1 1 11 8 1,375 5
2 sc Emma Dordrecht 4 2 1 1 7 5 1,400 5
3 vv Overmaas Rotterdam 4 1 0 3 6 11 0,545 2
  12 5 2 5 24 24   12
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average; 3) play-off to determine first place
First place play-off cfc Hermes D.V.S. Schiedam - Emma Dordrecht 3-2
rv&av = Rotterdamse voetbal & athletiek vereniging hvv = Hilversumse voetbal vereniging
hc&fc = Haarlemsche cricket & football club hvv = Hilversumse voetbal vereniging
rfc = Rotterdamse football club ijvv = IJmuidense voetbal vereniging
asv = Amsterdamse sport vereniging H.B.S. = Houdt Braef Standt
C.V.V. = Charloise Voetbal Vereniging D.H.C. = Delfia Hollandia Combinatie
cfc Hermes D.V.S. = Cricket- en football club Hermes Door Vereeniging Sterk sc = Sportclub
vv = voetbal vereniging
GROUP 3
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 avc Heracles Almelo 18 12 2 4 44 20 2,200 26
2 dvv Go Ahead Deventer 18 10 4 4 42 28 1,500 24
3 hvv Tubantia Hengelo 18 10 4 4 40 31 1,290 24
4 sc Enschede 18 8 5 5 43 31 1,387 21
5 A.G.O.V.V. Apeldoorn 18 7 6 5 31 24 1,292 20
6 W.V.V. Wageningen 18 7 4 7 42 38 1,105 18
7 Z.A.C. Zwolle 18 7 1 10 27 36 0,750 15
8 sc N.E.C. Nijmegen 18 5 2 11 29 45 0,644 12
9 vv Hengelo 18 2 7 9 23 43 0,535 11
10 P.E.C. Zwolle 18 3 3 12 20 45 0,444 9
  180 71 38 71 341 341   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 nc&vc Quick Nijmegen 4 4 0 0 15 1 15,000 8
2 sv Rigtersbleek Enschede 4 2 0 2 6 5 1,200 4
3 P.E.C. Zwolle 4 0 0 4 2 17 0,118 0
  12 6 0 6 23 23   12
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
avc = Almelose voetbal club W.V.V. = Wageningse voetbal vereniging
dvv = Deventer voetbal vereniging Z.A.C. = Zwolse Athletische Club
hvv = Hengelose voetbal vereniging sc N.E.C. = sportclub Nijmegen Eendracht Combinatie
sc = sport club vv = voetbal vereniging
A.G.O.V.V. = Alleen Gezamenlijk Oefenen Voert Verder P.E.C. = Prins Hendrik E.D.N. (Ende Despereert Nimmer) Combinatie
nc&vc = Nijmeegse cricket & voetbal club sv = sport vereniging
GROUP 4
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 P.S.V. Eindhoven 20 13 3 4 59 25 2,360 29
2 N.A.C. Breda 20 12 3 5 49 29 1,690 27
3 rksv Juliana Kerkrade 20 11 3 6 47 41 1,146 25
4 B.V.V. 's Hertogenbosch 20 10 3 7 50 42 1,190 23
5 L.O.N.G.A. Tilburg 20 9 5 6 35 32 1,094 23
6 evv Eindhoven 20 8 4 8 43 37 1,162 20
7 rfc Roermond 20 8 2 10 42 45 0,933 18
8 sc Willem II Tilburg 20 7 3 10 37 50 0,740 17
9 M.V.V. Maastricht 20 6 4 10 37 57 0,649 16
10 N.O.A.D. Tilburg 20 6 1 13 39 57 0,684 13
11 sv Bleijerheide Kerkrade 20 3 3 14 28 51 0,549 9
  220 93 34 93 466 466   220
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 sv Bleijerheide Kerkrade 6 4 1 1 19 9 2,111 9
2 rkvv M.I.R.A.N.D.A. Kerkrade 6 3 2 1 17 13 1,308 8
3 vv De Valk Valkenswaard 6 2 1 3 11 12 0,917 5
4 vv Hero Breda 6 0 2 4 5 18 0,278 2
  24 9 6 9 52 52   24
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
P.S.V. = Philips Sport Vereniging evv = Eindhovense voetbal vereniging
N.A.C. = N.O.A.D. (Nooit Opgeven Altijd Doorzetten) Advendo Combinatie rfc = Roermondse football club
rksv = rooms katholieke sport vereniging M.V.V. = Maastrichtse Voetbal Vereniging
B.V.V = Bossche Voetbal Vereniging N.O.A.D. = Nooit Ophouden Altijd Doorgaan
L.O.N.G.A. = Lichaams Ontwikkeling Na Gedane Arbeid sv = sport vereniging
sc = sport club vv = voetbal vereniging
rkvv M.I.R.A.N.D.A. = Rooms Katholieke Voetbalvereniging Mijn Ideaal Reikt Altijd Naar De Aanval
GROUP 5
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 gvv Be Quick Groningen 18 12 3 3 51 24 2,125 27
2 G.V.A.V. Groningen 18 10 6 2 54 21 2,571 26
3 vv Veendam 18 9 4 5 46 25 1,840 22
4 av&cv Achilles Assen 18 7 5 6 41 38 1,079 19
5 H.S.C. Hoozegard-Sappemeer 18 9 0 9 33 47 0,702 18
6 vv Leeuwarden 18 5 7 6 40 37 1,081 17
7 gvv Velocitas Groningen 18 6 4 8 22 26 0,846 16
8 vv Sneek Wit Zwart 18 6 3 9 23 43 0,535 15
9 vv Heerenveen 18 4 4 10 34 58 0,586 12
10 vv Hoogezand 18 3 2 13 21 46 0,457 8
  180 71 38 71 365 365   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 F.V.C. Huizum 4 2 1 1 9 5 1,800 5
2 vv Hoogezand 4 2 1 1 7 5 1,400 5
3 G.R.C. Groningen 4 0 2 2 4 10 0,400 2
  12 4 4 4 20 20   12
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average; 3) play-off to determine first place
First place play-off F.V.C. Huizum - vv Hoogezand 2-0
gvv = Groninger voetbal vereniging vv = voetbal vereniging
G.V.A.V. = Groninger Voetbal en Athletiek Vereniging gvv = Groninger voetbal vereniging
H.S.C. = Hermes S.V.V. (Schiedamse Voetbal Vereniging) Combinatie vv = voetbal vereniging
av&cv = Asser voetbal & cricket vereniging F.V.C. = Friese Voetbal Club
G.R.C. = G.V.V. (Groninger Voetbal Vereeniging) Royal Combinatie
Heereveen = It Hearrenfean Leeuwarden = Ljouwert
Sneek = Snits
(Dutch = West Frisian)
FINAL ROUND
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 rv&av Feijenoord Rotterdam 8 6 2 0 20 7 2,857 14
2 avc Heracles Almelo 8 6 0 2 21 11 1,909 12
3 D.W.S. Amsterdam 8 2 3 3 11 9 1,222 7
4 gvv Be Quick Groningen 8 2 1 5 13 21 0,619 5
5 P.S.V. Eindhoven 8 0 2 6 8 25 0,320 2
  40 16 8 16 73 73   40
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
Promoted D.O.S. Utrecht, nv&vc Quick Nijmegen, F.V.C. Huizum
CUP
Semifinals A.G.O.V.V. Apeldoorn - rksv Helmondia 7-0
hfc Haarlem - V.S.V. Velseroord 2-3
Final (12.06.1938) V.S.V. Velseroord - A.G.O.V.V. Apeldoorn 4-1
rksv = rooms katholieke sport vereniging
IVCB (Interdiocesane Voetbal-Competitie-Bond)
Zuiden I
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 V.V.H. '16 Heerlen 18 11 4 3 50 24 2,083 26
2 vv Kerkrade 18 8 3 7 34 31 1,097 19
3 Laura Eygelshoven 18 8 3 7 49 47 1,043 19
4 R.K.V.V.L. Maastricht 18 7 4 7 38 32 1,188 18
5 vv Valkenburg 17 8 2 7 40 44 0,909 18
6 R.K.O.N.S. Schaesberg 18 7 3 8 29 41 0,707 17
7 Kimbria Maastricht 18 7 2 9 47 34 1,382 16
8 Sittardsche Boys Sittard 18 7 2 9 36 46 0,783 16
9 R.K.N.A.C. Kerkrade 17 7 1 9 25 43 0,581 15
10 vv Chevremont 18 6 2 10 39 45 0,867 14
  178 76 26 76 387 387   178
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
V.V.H. = Voetbal Vereniging Heerlen R.K.O.N.S. = Rooms Katholieke Oranje Nassau Sportclub
vv = voetbal vereniging R.K.N.A.C. = Roomsch Katholieke Nulland Achilles Combinatie
R.K.V.V.L.= Rooms Katholieke Voetbal Vereniging Lambertus
Zuiden II
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Brabantia Eindhoven 22 16 3 3 86 36 2,389 35
2 Kolping S.D.W. Helmond 22 16 2 4 98 50 1,960 34
3 Wilhelmina Weert 22 14 4 4 79 35 2,257 32
4 De Treffers Groesbeek 22 9 6 7 49 38 1,289 24
5 R.K.T.V.V. Tilburg 22 11 2 9 54 59 0,915 24
6 vv Schijndel 22 9 6 7 49 56 0,875 24
7 Venlosche Boys Venlo (-2) 22 10 3 9 53 60 0,883 21
8 S.V.B. Blerick 22 7 7 8 52 57 0,912 21
9 Best Voorhuit 22 6 4 12 40 55 0,727 16
10 M.U.L.O. Helmond 22 5 4 13 43 66 0,652 14
11 Eendracht Wijchen 22 3 3 16 31 81 0,383 9
12 vv Dongen 22 3 2 17 33 74 0,446 8
  264 109 46 109 667 667   262
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
S.D.W. = Sterk Door Wilskracht S.V.B. = Steeds Voorwaarts Blerick
R.K.T.V.V. = Rooms Katholieke Tilburgse Voetbal Vereniging M.U.L.O. = Met Uiterste Leeuwenmoed Opwaarts
vv = voetbal vereniging
Oosten
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 V.O.S.T.A. Enschede 22 13 7 2 59 30 1,967 33
2 S.D.O.U.C. Ulft 22 14 4 4 58 28 2,071 32
3 V.D.Z. Arnhem 22 11 3 8 58 50 1,160 25
4 Lobitsche Boys Lobith 22 10 5 7 51 45 1,133 25
5 V.O.G.I.D.O. Enschede 22 10 3 9 52 49 1,061 23
6 Achilles Hengelo 22 10 1 11 46 55 0,836 21
7 N.E.O. Borne 22 7 6 9 43 45 0,956 20
8 Quick Oldenzaal 22 9 2 11 47 52 0,904 20
9 Altior Deventer 22 7 5 10 42 41 1,024 19
10 vv Hulhuizen 22 8 3 11 47 64 0,734 19
11 E.M.O.S. Enschede 22 7 3 12 34 43 0,791 17
12 V.V.G. '25 Gaanderen (-2) 22 3 4 15 36 71 0,507 8
  264 109 46 109 573 573   262
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
V.O.S.T.A. = vooruit Omhoog Sportief Trots Alles N.E.O. = Nomen Est Omen
S.D.O.U.C. = Samenspel Doet Overwinnen Ulftse Combinatie vv = voetbal vereniging
V.D.Z. = Volharding Doet Zegevieren E.M.O.S. = Eendracht Maakt Ons Sterk
V.O.G.I.D.O. = Voor Ons Genoegen Is Deze Opgericht V.V.G. = Voetbal Vereniging Gaanderen
Westen I
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 rksv Volendam 18 13 2 3 71 29 2,448 28
2 V.V.A. Nieuwendam 18 12 1 5 51 33 1,545 25
3 H.M.S. Zuilen 18 9 5 4 50 30 1,667 23
4 V.V.Z. Zaandam 18 6 8 4 38 32 1,188 20
5 G.V.O. Krommenie 18 7 5 6 33 30 1,100 19
6 E.M.M. Hilversum 18 7 3 8 35 46 0,761 17
7 rkasv Wilskracht Amsterdam 18 4 5 9 29 41 0,707 13
8 De Meer Amsterdam 18 5 3 10 29 49 0,592 13
9 N.E.A. Ouderkerk 18 3 6 9 28 53 0,528 12
10 V.V.IJ. IJsselstein 18 3 4 11 24 45 0,533 10
  180 69 42 69 388 388   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
rksv = rooms katholieke sport vereniging E.M.M. = Eendracht Maakt Macht
V.V.A. = Voetbal Vereniging Amsterdam rkasv = rooms katholieke Amsterdamse sport vereniging
H.M.S. = Houdt Moedig Stand N.E.A. = Nuttig En Aangenaam
V.V.Z. = Voetbal Vereeniging Zaandam V.V.IJ. = Voetbal Vereniging IJsselstein
G.V.O. = Gestaag Volharden Overwint
Westen II
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 H.B.C. Heemstede 18 13 3 2 62 32 1,938 29
2 vv Santpoort 18 11 2 5 52 34 1,529 24
3 Spartaan '20 Rotterdam 18 8 4 6 40 29 1,379 20
4 Excelsior Schiedam 18 9 2 7 55 43 1,279 20
5 S.J.C. Noordwijk (-2) 18 8 5 5 52 47 1,106 19
6 D.H.L. Delft 18 8 3 7 47 39 1,205 19
7 Leonidas Rotterdam 18 6 2 10 41 55 0,745 14
8 T.Y.B.B. Haarlem 18 5 4 9 37 62 0,597 14
9 Onze Gezellen Haarlem 18 3 4 11 36 51 0,706 10
10 rksv Graaf Willem II Den Haag 18 2 5 11 33 63 0,524 9
  180 73 34 73 455 455   178
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
H.B.C. = Heemstede Berkenrode Combinatie D.H.L. = De Hollandsche Leeuw
vv = voetbal vereniging T.Y.B.B. = The Yellow Black Boys
S.J.C. = Sint Jeroenís Club rksv = rooms katholieke sport vereniging
Final round
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 rksv Volendam 8 4 2 2 23 16 1,438 10
2 Brabantia Eindhoven 8 4 1 3 26 20 1,300 9
3 V.O.ST.A. Eindhoven 8 3 1 4 19 19 1,000 7
4 H.B.C. Heemstede 8 3 1 4 23 24 0,958 7
5 V.V.H. '16 Heerlen 8 3 1 4 16 28 0,571 7
  40 17 6 17 107 107   40
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
NCVB (Nederlandsch Christelijke Voetbalbond)
Rotterdamsche Christelijke Voetbalbond
(affilated to NCVB)
1e klasse
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Unicum Rotterdam 18 13 3 2 67 20 3,350 29
2 H.B.S. Schiedam (-2) 18 12 4 2 51 26 1,962 26
3 Pro Patria Schiedam 18 12 2 4 51 32 1,594 26
4 Stormvogels Rotterdam (-2) 18 8 2 8 38 37 1,027 16
5 Excelsior Maassluis 18 6 4 8 30 38 0,789 16
6 M.V.H. Rotterdam 18 7 1 10 41 48 0,854 15
7 Vitesse Rotterdam 18 5 3 10 31 55 0,564 13
8 V.V.O. H. Rotterdam 18 5 2 11 34 40 0,850 12
9 Groen-Wit Rotterdam 18 5 2 11 31 56 0,554 12
10 V.S.C. Rotterdam 18 5 1 12 36 58 0,621 11
  180 78 24 78 410 410   176
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
H.B.S. = Houdt Braef Standt V.V.O.H. = oetbal Vereniging Ons Huis
M.V.H. = V.S.C. =
Afdeling I (Utrecht)
1 D.E.S.T.O. Utrecht
D.E.S.T.O. = Door Edel Spel Tot Ontwikkeling
Afdeling II (Zwolle)
1e klasse A
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Elburgse Boys Elburg 16 11 2 3 52 33 1,576 24
2 sc Genemuiden 16 10 3 3 53 27 1,963 23
3 Volharding Nunspeet 15 8 4 3 45 27 1,667 20
4 Go Ahead Kampen 16 8 1 7 51 38 1,342 17
5 D.O.S Kampen 16 6 5 5 25 25 1,000 17
6 Olympia Hasselt 15 7 0 8 47 46 1,022 14
7 M.J.V. Meppel 16 4 1 11 35 54 0,648 9
8 C.S.V. '28 Zwolle 15 2 4 9 20 51 0,392 8
9 Be Quick Zwolle 13 2 2 9 30 57 0,526 6
  138 58 22 58 358 358   138
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
sc = Sport Club M.J.V. = Meppeler Jongemannen Vereniging
D.O.S. = Door Oefening Sterk C.S.V. = Christelijke Sport Vereniging
Afdeling IV (Noord-Holland Noord)
1 D.I.N.D.U.A. Enkhuizen
D.I.N.D.U.A. = Door Inspanning Nuttig Door Uitspanning Aangenaam
Afdeling VII (Friesland)
1 Zwaluwen Leeuwarden
Leeuwarden = Ljouwert
(Dutch = West Frisian)
Afdeling Groningen
1 Excelsior Heiligerlee
Afdeling VIII (Twente)
1e klasse
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 Sparta Enschede 18 12 3 3 77 35 2,200 27
2 Oranje Nassau Almelo 18 11 3 4 68 35 1,943 25
3 Achilles Enschede 18 11 2 5 79 49 1,612 24
4 Sportlust Glanerbrug 18 10 2 6 60 46 1,304 22
5 Volharding Nijverdal 18 8 4 6 40 44 0,909 20
6 Excelsior Rijssen 18 8 3 7 49 50 0,980 19
7 Juliana Hengelo 18 6 5 7 59 60 0,983 17
8 D.E.S. Nijverdal 18 2 5 11 49 74 0,662 9
9 Vroomshoopse Boys Vroomshoop 18 4 1 13 41 99 0,414 9
10 H.V.C. Hardenberg 18 3 2 13 43 73 0,589 8
  180 75 30 75 565 565   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average; 3) play-off for relevant positions
D.E.S. = Door Eendracht Sterk H.V.C. = Hardenbergse Voetbal Club
Afdeling X (Apeldoorn)
1 D.E.T.O. Apeldoorn
Afdeling XII (Zuid-Gelderland)
1e klasse
1 Veluwezoom De Steeg
S.K.V. Wageningen
M.U.L.O. Helmond
D.T.S. '35 Ede
Excelsior Sportief Arnhem
Vriendenschaar Rhenen
S.K.V. = Sport Kweekt Vriendschap M.U.L.O. = Met Uiterste Leeuwenmoed Opwaarts
Final stage
Round 1
Elburgsche Boys - Sparta Enschede 4-4 1-6
D.E.T.O. Apeldoorn - Veluwezoom De Steeg 8-3 3-1
Olympia Rotterdam - D.E.S.T.O. Utrecht 6-1 3-1
D.I.N.D.U.A. Enkhuizen bye
Semifinals
Sparta Enschede - D.E.T.O. Apeldoorn 10-2
D.I.N.D.U.A. Enkhuizen - Olympia Rotterdam 1-7
Final (Redhen 24.07.38)
Sparta Enschede - Olympia Rotterdam   5-4            
NETHERLANDS 1938-39
Nederlands landskampioenschap
GROUP 1
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 D.W.S. Amsterdam 18 12 3 3 49 26 1,885 27
2 A.D.O. Den Haag 18 9 6 3 33 23 1,435 24
3 asv Blauw Wit Amsterdam 18 5 8 5 31 22 1,409 18
4 rv&av Sparta Rotterdam 18 6 5 7 35 38 0,921 17
5 ijvv Stormvogels IJmuiden 18 6 5 7 33 38 0,868 17
6 C.V.V. Rotterdam 18 6 5 7 24 28 0,857 17
7 cfc Hermes D.V.S. Schiedam 18 6 5 7 31 38 0,816 17
8 rfc Xerxes Rotterdam 18 6 4 8 38 36 1,056 16
9 K.F.C. Koog aan de Zaan 18 4 7 7 31 32 0,969 15
10 H.B.S. Den Haag 18 4 4 10 30 54 0,556 12
  180 64 52 64 335 335   180
Rules for classification: 1) points (win 2 points, draw 1 point); 2) goal average
PROMOTION/RELEGATION POOL
  Played Won Drew Lost For Against G/Av Points
1 H.B.S. Den Haag 4 3 1 0 11 4 2,750 7
2 E.D.O. Haarlem 3 1</