CONFERENCE LEAGUE 2022-23

 
First Qualifying Round (July 7 and July 14)
 
ALASHKERT YEREVAN - ĦAMRUN SPARTANS FC                               1-0            1-4
 
KS LECHIA GDAŃSK SA - FUDBALSKA AKADEMIJA PANDEV STRUMICA            4-1            2-1
 
FC INTER TURKU - KF DRITA GJILANI                                    1-0            0-3
 
SK DINAMO TBILISI - PAIDE LINNAMEESKOND                              2-3            2-1 aet (5-6p)
 
FK PANEVĖŽYS - FC MILSAMI ORHEI                                      0-0            0-2
 
KF LAÇI - FK ISKRA DANILOVGRAD                               0-0            1-0
 
KF GJILANI - FK LIEPĀJA                                              0-1            1-3
 
FC SFÂNTUL GHEORGHE SURUCENI - NŠ MURA MURSKA SUBOTA         1-2            1-2
 
KuPS KUOPIO – SK DILA GORI                                           2-0            0-0
 
MFK RUŽOMBEROK - KAUNO ŽALGIRIS (new)                        2-0            0-0
 
FK BUDUĆNOST PODGORICA - KF LLAPI PODUJEVË                           2-0            2-2
 
GŻIRA UNITED FC - ATLÈTIC CLUB D'ESCALDES                            1-1            1-0 aet
 
FK BORAC BANJA LUKA - B 36 TÓRSHAVN                                  2-0            1-3 aet (3-4p)
 
NK OLIMPIJA LJUBLJANA (new) - FC DIFFERDANGE 03                      1-1            2-1 aet
 
SAINT-JOSEPH’S FC GIBRALTAR - LARNE FC                               0-0            1-0                     
 
UE SANTA COLOMA - BREIĐABLIK KÓPAVOGUR                               0-1            1-4              
 
FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - CLIFTONVILLE FAC BELFAST               2-1            3-0
 
VIKINGUR GØTA/LEIRVÍK - EUROPA FC GIBRALTAR                          1-0            2-1
 
BALA TOWN FC – SLIGO ROVERS FC                               1-2            1-0 aet (3-4p)
 
CS FOLA ESCH/ALZETTE - SP TRE FIORI FIORENTINO                       0-1            1-3
 
FK DYNAMA MINSK - FK DEČIĆ TUZI                                      1-1            2-1
 
SP TRE PENNE CITTA’ DI SAN MARINO – FK TUZLA CITY                    0-2            0-6
 
SK SABURTALO TBILISI - FK PARTIZANI TIRANË                           0-1            1-0 aet (5-4p)
 
KF SHKËNDIJA ’79 TETOVË - ARARAT FA YEREVAN                          2-0            2-2
 
FLORIANA FC - CS PETROCUB HÎNCEŞTI                                   0-0            0-1
 
MKS POGOŃ SZCZECIN SSA - KR REYKJAVĺK                        4-1            0-1
 
HB TÓRSHAVN - NEWTOWN AFC                                            1-0            1-2 aet (2-4p)
 
FCB MAGPIES GIBRALTAR – CRUSADERS FC BELFAST                 2-1            1-3
 
FC FLORA TALLINN - SJK SEJNÄJOKI                                     1-0            2-4 aet
 
DERRY CITY FC LONDONDERRY - RĪGA FC                                  0-2            0-2
 
Second Qualifying Round (July 21 and July 28)
 
SP LA FIORITA MONTEGIARDINO - KF BALLKANI SUHAREKË                   0-4            0-6
 
K VIKINGUR REYKJAVĺK - TNS OF OSWESTRY TOWN AND LLANSANTFFRAID FC              2-0            0-0
 
FK SUTJESKA NIKŠIĆ - KÍ KLAKSVÍK                                     0-0            0-1
 
HIBERNIANS FC PAOLA - TALLINNA FCI LEVADIA                           3-2            1-1
 
KF TIRANA - HŠK ZRINJSKI MOSTAR                                      0-1            2-3
 
KKS LECH POZNAŃ SA – SK DINAMO BATUMI                        5-0            1-1
 
FC CFR 1907 CLUJ - INTER CLUB D’ESCLADES                             3-0            1-1
 
FK TOBYL QOSTANAI – LINCOLN RED IMPS FC GIBRALTAR                    2-0            1-0
 
MOL FEHÉRVÁR FC  SZÉKESFEHÉRVÁR - QƏBƏLƏ PFK                 4-1            1-2
 
FK MAKEDONIJA ĠORČE PETROV SKOPJE - PFK CSKA SOFIA                   0-0            0-4
 
FK QAIRAT ALMATY - KISVÁRDA FC                               0-1            0-1
 
SK RAPID WIEN - KS LECHIA GDAŃSK SA                                  0-0            2-1
 
FC SPARTAK TRNAVA - NEWTOWN AFC                                      4-1            2-1
 
MOTHERWELL FC – SLIGO ROVERS FC                                      0-1            0-2
 
FC BASEL 1893 – CRUSADERS FC BELFAST                                 2-0            1-1
 
VITÓRIA SC GUIMARÃES - PUSKÁS FERENC LABDARUGÓ AKADÉMIA FELCSÚT       3-0            0-0      
 
KuPS KUOPIO - FC MILSAMI ORHEI                               2-2           4-1
 
İSTANBUL BAŞAKŞEHİR FK - MK MACCABI NETANYA                  1-1           1-0
 
MK HAPOEL BE’ER SHEVA – FK DYNAMA MINSK                      2-1           1-0
 
FK BATE BARYSAW – KONYASPOR KULÜBÜ                           0-3           0-2
 
SJK SEINÄJOKI - LILLESTRØM FK                                0-1           2-5
 
MARIJAMPOLĖS SŪDUVA - VIBORG FF                              0-1           0-1
 
MOLDE FK - IF ELFSBORG BORÅS                                 4-1           2-1
 
R ANTWERP FC - KF DRITA GJILANI                              0-0           2-0
 
HNK RIJEKA - DJURGÅRDENS IF STOCKHOLM                        1-2           0-2
 
AC SPARTA PRAHA – FK VIKING STAVANGER                        0-0           1-2
 
GŻIRA UNITED FC - FK RADNIČKI NIŠ                            2-2           3-3 aet (3-1p)
 
AS ARIS THESSALONIKI - FK HOMYEL                             5-1           2-1
 
PFK BOTEV PLOVDIV – APOEL LEFKOSIA                           0-0           0-2
 
ARIS FC LEMESOS - NEFTÇİ PFK BAKI                            2-0           0-3
 
FK VELEŽ MOSTAR - ĦAMRUN SPARTANS FC                         0-1           0-1
 
SK SABURTALO TBILISI - FC FCSB BUCUREȘTI              1-0           2-4
 
ZIRƏ FK BAKI - MK MACCABI TEL AVIV                           0-3           0-0
 
KF VLLAZNIA SHKODËR - U CRAIOVA 1948 CS                      1-1           0-3
 
ARARAT-ARMENIA FA YEREVAN - PAIDE LINNAMEESKOND       0-0           0-0 aet (3-5p)
 
ACS SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE - NK OLIMPIJA LJUBLJANA        3-1           0-2 aet (4-2p)
 
QYZYLJAR FK PETROPAVL - NK OSIJEK                            1-2           2-0
 
FK LIEPĀJA – BSC YOUNG BOYS BERN                             0-1           0-3
 
BREIĐABLIK KÓPAVOGUR - FK BUDUĆNOST PODGORICA                2-0           1-2
 
SAINT-PATRICK'S ATHLETIC FC DUBLIN - NŠ MURA MURSKA SUBOTA   1-1           0-0 aet (6-5p)
 
SAINT-JOSEPH’S FC GIBRALTAR - SK SLAVIA PRAHA                0-4           0-7
 
VIKINGUR GØTA/LEIRVÍK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA          0-2           0-2
 
MKS POGOŃ SZCZECIN SSA - BRØNDBYERNES IF              1-1           0-4
 
AZ ALKMAAR – FK TUZLA CITY                                   1-0           4-0
 
NK KOPER – FC VADUZ                                          0-1           1-1 aet
 
B 36 TÓRSHAVN - SP TRE FIORI FIORENTINO                      1-0           0-0
 
MFK RUŽOMBEROK - RĪGA FC                                     0-3           1-2
 
CS PETROCUB HÎNCEŞTI – KF LAÇI                               0-0           4-1
 
RACING FC UNION LUXEMBOURG - FK ČUKARIČKI BEOGRAD            1-4           0-4
 
PFC LEVSKI SOFIA – PAOK THESSALONIKI                         2-0           1-1
 
FK VORSKLA POLTAVA – AIK SOLNA                               3-2           0-2 aet
 
VALMIERA FC - KF SHKËNDIJA ’79 TETOVË                        1-2           1-3
 
RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA SA - FK ASTANA NUR-SULTAN       5-0           1-0
 
FK SHAKHTSYOR SALIHORSK                                      bye
 
FK RĪGAS FS                                                  bye
 
Third Qualifying Round (August 4 and August 11)
 
K VIKINGUR REYKJAVĺK - KKS LECH POZNAŃ SA
 
FK RĪGAS FS – HIBERNIANS FC PAOLA
 
KF BALLKANI SUHAREKË - KÍ KLAKSVÍK
 
HŠK ZRINJSKI MOSTAR - FK TOBYL QOSTANAI
 
FK SHAKHTSYOR SALIHORSK - FC CFR 1907 CLUJ
 
FC SPARTAK TRNAVA - RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA SA
 
AIK SOLNA - KF SHKËNDIJA ’79 TETOVË
 
VIKING FK STAVANGER – SLIGO ROVERS FC
 
BREIĐABLIK KÓPAVOGUR - İSTANBUL BAŞAKŞEHİR FK
 
KuPS KUOPIO – BSC YOUNG BOYS BERN
 
PAIDE LINNAMEESKOND - RSC ANDERLECHT BRUXELLES
 
VIBORG FF - B 36 TÓRSHAVN
 
HNK HAJDUK SPLIT - VITÓRIA SC GUIMARÃES
 
BRØNDBYERNES IF - FC BASEL 1893
 
LILLESTRØM FK – R ANTWERP FC
 
PFK CSKA SOFIA - SAINT-PATRICK'S ATHLETIC FC DUBLIN
 
DUNDEE UNITED FC – MAZ ALKMAAR
 
APOEL LEFKOSIA - QYZYLJAR FK PETROPAVL
 
FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC FCSB BUCUREȘTI
 
FK RĪGAS FS - GIL VICENTE FC BARCELOS
 
WOLFSBERGER AC - GŻIRA UNITED FC
 
MK MACCABI TEL AVIV – AS ARIS THESSALONIKI
 
MOLD FK - KISVÁRDA FC
 
NEFTÇİ PFK BAKI – SK RAPID WIEN
 
FC LUGANO – MK HAPOEL BE’ER SHEVA
 
PFC LEVSKI SOFIA - ĦAMRUN SPARTANS FC
 
FC TWENTE ENSCHEDE - FK ČUKARIČKI BEOGRAD
 
FK ZORYA LUHANSK - U CRAIOVA 1948 CS
 
FC VADUZ – KONYASPOR KULÜBÜ
 
ACS SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE - DJURGÅRDENS IF STOCKHOLM
 
MOL FEHÉRVÁR FC  SZÉKESFEHÉRVÁR - CS PETROCUB HÎNCEŞTI
 
SK SLAVIA PRAHA – PANATHINAIKOS AO ATHINA