SWI10 SERVETTE FC GENÈVE
season cup round opponents result scorers result scorers result scorers
55-56 E1 08 Real Madrid CF H 0-2 A 0-5
61-62 E1 16 Hibernians FC Paola H 5-0 Robbiani (2), Georgy (2), Nemeth A 2-1 Robbiani, Wüthrich
08 FC Dukla Praha H 4-3 Fatton (3), Robbiani A 0-2
62-63 E1 16 SC Feijenoord Rotterdam H 1-3 Mekhloufi A 3-1 Mekhloufi (2), Heuri N 1-3 * Nemeth
63-64 E3 16 TJ Spartak ZJS Brno A 0-5 H 1-2 Desbiolles
64-65 E3 16 Club Atlético de Madrid A 1-6 Schindelholz H 2-2 Schindelholz, Daina
65-66 E3 16 AIK Solna A 1-2 Schindelholz H 4-1 Nemeth, Daina, Makay, Georgy
08 TSV München von 1860 H 1-1 Daina A 1-4 Georgy
66-67 E2 16 IFK Åbo H 1-1 Conti A 2-1 Nemeth, Schindelholz
08 RV & AV Sparta Rotterdam H 2-0 Schindelholz (2) A 0-1
04 DFS Slavia Sofia H 1-0 Desbiolles A 0-3
67-68 E3 32 TSV München von 1860 H 2-2 Georgy, Heuri A 0-4
71-72 E2 16 Liverpool FC H 2-1 Dörfel, Barriquand A 0-2
74-75 E3 32 Derby County FC A 1-4 Petrović H 1-2 Martin
76-77 E2 P Cardiff City FC A 0-1 H 2-1 + Bizzini, Pfister
77-78 E3 32 Athletic Club Bilbao H 1-0 Barberis A 0-2
78-79 E2 16 PAOK Thessaloniki A 0-2 H 4-0 Pfister, Hamberg, Elia (2)
08 AS Nancy-Lorraine H 2-1 Hamberg, Barberis A 2-2 Elia, Schnyder
04 Düsseldorfer TSV Fortuna 1895 A 0-0 H 1-1 + Andrey
79-80 E1 16 KSK Beveren H 3-1 van Genechten (o.g.), Coutaz, Hamberg A 1-1 Barberis
08 BFC Dynamo Berlin A 1-2 Cucinotta H 2-2 Hamberg, Barberis
80-81 E3 32 FC Sochaux-Montbéliard A 0-2 H 2-1 Cucinotta, Bizzini
82-83 E3 32 FC Progrès Niederkorn A 1-0 Brigger H 3-0 Brigger, Decastel, Seramondi
16 WKS Słąsk Wrocław A 2-0 Decastel, Favre H 5-1 Favre (2), Dacastel (2), Brigger
08 TJ Bohemians ČDK Praha H 2-2 Schnyder, Elia A 1-2 Decastel
83-84 E2 16 FC Avenir Beggen H 4-0 Schnyder, Brigger, Elia, Barberis A 5-1 Elia, Brigger (2), Castella, Geiger
08 Shakhtyor Donetsk A 0-1 H 1-2 Brigger
84-85 E2 16 APOEL Lefkosia A 3-0 Decastel, Brigger, Favre H 3-1 Kok, Barberis, Brigger
08 PAE Larisas A 1-2 Kok H 0-1
85-86 E1 16 Linfield Belfast FC A 2-2 Magnusson (2) H 2-1 Magnusson, Jaccard
08 Aberdeen FC H 0-0 A 0-1
88-89 E3 32 SK Sturm Graz H 1-0 Grossenbacher A 0-0
16 FC Groningen A 0-2 H 1-1 Schällibaum
93-94 E3 32 Crusaders FC Belfast A 0-0 H 4-0 Anderson, Sinval, Giallanza (2)
16 FC Girondins de Bordeaux A 1-2 Anderson H 0-1
94-95 E1 P CSA Steaua București A 1-4 Neuville H 1-1 Schepull
98-99 E3 P2 KFC Germinal Ekeren A 4-1 Rey (2), Wolf, Durix H 1-2 Rey
32 FK CSKA Sofia H 2-1 Pizzinat, Melunović A 0-1 +
99-00 E1 P3 SK Sturm Graz A 1-2 Lonfat H 2-2 Juárez, Thurre
E3 R1 AS Aris Thessaloniki A 1-1 Petrov H 1-2 * Lonfat
01-02 E3 R1 SK Slavia Praha H 1-0 Oruma A 1-1 Oruma
R2 Real Zaragoza CD A 0-0 H 1-0 Oruma
16 Berliner SC Hertha H 0-0 A 3-0 Hilton, Frei, Obradović
08 Valencia CF A 0-3 H 2-2 Robert, Frei
02-03 E3 P Spartak FA Yerevan A 2-0 Touré (2) H 3-0 Diogo (2), Frei
R1 KS FK Amica Wronki H 2-3 Obradović, Frei A 2-1 + Frei (2)
04-05 E3 P2 Újpest FC Budapest A 1-3 Alicarte H 0-2
12-13 E3 P2 Gandzasar FA Kapan H 2-0 Karanović, Gissi A 3-1 De Azevedo, Pont (2)
P3 Rosenborg BK Trondheim H 1-1 Schneider A 0-0 +
20-21 E3 Q1 MFK Ružoberok H 3-0 Stevanović, Mendy, Antunes 
Q2 Stade de Reims H 0-1
21-22 E4 Q2 Molde FK A 0-3 H 2-0 Diallo, Kyei