U.S.S.R.

 

LEAGUE                                                                                           CUP

 

1936

Dinamo Moskva (spring)

Lokomotiv Moskva - Dinamo Tbilisi

2-0

 

Spartak Moskva (fall)           

===

 

1937

Dinamo Moskva

Dinamo Moskva - Dinamo Tbilisi

5-2

1938

Spartak Moskva

Spartak Moskva - Elektrik Leningrad

3-2

1939

Spartak Moskva

Spartak Moskva - Stalinets Leningrad

3-1

1940

Dinamo Moskva

===

 

 

 

 

 

1944

===

Zenit Leningrad - CDKA Moskva

2-1

1945

Dinamo Moskva

CDKA Moskva - Dinamo Moskva

2-1

1946

CDKA Moskva

Spartak Moskva - Dinamo Tbilisi

3-2

1947

CDKA Moskva

Spartak Moskva - Torpedo Moskva

2-0

1948

CDKA Moskva

CDKA Moskva - Spartak Moskva

3-0

1949

Dinamo Moskva

Torpedo Moskva - Dinamo Moskva

2-1

1950

CDKA Moskva

Spartak Moskva - Dinamo Moskva

3-0

1951

CDSA Moskva

CDSA Moskva - Kalinin

2-1

1952

Spartak Moskva

Torpedo Moskva - Spartak Moskva

1-0

1953

Spartak Moskva

Dinamo Moskva - Krylya Sovetov Kuibyshev

1-0

1954

Dinamo Moskva

Dinamo Kiev - Spartak Erevan

2-1

1955

Dinamo Moskva

CDSA Moskva - Dinamo Moskva

2-1

1956

Spartak Moskva

===

 

1957

Dinamo Moskva

Lokomotiv Moskva - Spartak Moskva

1-0

1958

Spartak Moskva

Spartak Moskva - Torpedo Moskva

1-0

1959

Dinamo Moskva

===

 

1960

Torpedo Moskva

Torpedo Moskva - Dinamo Tbilisi

4-3

1961

Dinamo Kiev

Shakhtyor Donetsk - Torpedo Moskva

3-1

1962

Spartak Moskva

Shakhtyor Donetsk - Znamya Truda Orekhovo-Zvevo

2-0

1963

Dinamo Moskva

Spartak Moskva - Shakhtyor Donetsk

2-1

1964

Dinamo Tbilisi         

Dinamo Kiev - Krylya Sovetov Kuibyshev

1-0

1965

Torpedo Moskva

Spartak Moskva - Dinamo Minsk

0-0 aet      2-1

1966

Dinamo Kiev

Dinamo Kiev - Torpedo Moskva

2-0

1967

Dinamo Kiev

Dinamo Moskva - CSKA Moskva

3-0

1968

Dinamo Kiev

Torpedo Moskva - Pakhtakor Tashkent

1-0

1969

Spartak Moskva

Karpaty Lvov - SKA Rostov-na-Donu

2-0

1970

CSKA Moskva

Dinamo Moskva - Dinamo Tbilisi

2-1

1971

Dinamo Kiev

Spartak Moskva - SKA Rostov-na-Donu

2-2 aet      1-0

1972

Zarya Voroshilovgrad

Torpedo Moskva - Spartak Moskva

0-0 aet      1-1 aet     (5-1 p)

1973

Ararat Yerevan

Ararat Erevan - Dinamo Kiev

2-1 aet

1974

Dinamo Kiev

Dinamo Kiev - Zarya Voroshilovgrad

3-0 aet

1975

Dinamo Kiev

Ararat Yerevan - Zarya Voroshilovgrad

2-1

1976

Dinamo Moskva (spring)

Dinamo Tbilisi - Ararat Yerevan

3-0

 

Torpedo Moskva (fall)         

===

 

1977

Dinamo Kiev

Dinamo Moskva - Torpedo Moskva

1-0

1978

Dinamo Tbilisi

Dinamo Kiev - Shakhtyor Donetsk

2-1

1979

Spartak Moskva

Dinamo Tbilisi - Dinamo Moskva

0-0 aet      (5-4 p)

1980

Dinamo Kiev

Shakhtyor Donetsk - Dinamo Tbilisi

2-1

1981

Dinamo Kiev

SKA Rostov-na-Donu - Spartak Moskva

1-0

1982

Dinamo Minsk

Dinamo Kiev - Torpedo Moskva

1-0

1983

Dnepr Dnepropetrovsk

Shakhtyor Donetsk - Metallist Kharkov

1-0

1984

Zenit Leningrad

Dinamo Moskva - Zenit Leningrad

2-0 aet

1985

Dinamo Kiev

Dinamo Kiev - Shakhtyor Donetsk

2-1

1986

Dinamo Kiev

Torpedo Moskva - Shakhtyor Donetsk

1-0

1987

Spartak Moskva

Dinamo Kiev - Dinamo Minsk

3-3 aet     (4-2 p)

1988

Dnepr Dnepropetrovsk

Metallist Kharkov - Torpedo Moskva

2-0

1989

Spartak Moskva

Dnepr Dnepropetrovsk - Torpedo Moskva

1-0

1990

Dinamo Kiev

Dinamo Kiev - Lokomotiv Moskva

6-1

1991

CSKA Moskva

CSKA Moskva - Torpedo Moskva

3-2

 

 

   KYRGYKSTAN

 

LEAGUE                                                                                                                                      CUP

 

1992

Alga Bishkek

Alga Bishkek – Alay Osh

2-1

1993

Alga-RIIF Bishkek

Alga-RIIF Bishkek – Alga Bishkek

4-0

1994

Kant-Oil Kant

Ak-Maral Tokmok – Alay Osh

2-1 aet

1995

Kant-Oil Kant

Semetey Kyzyl-KyyaDinamo Bishkek

2-0

1996

Metallurg Kadamjay

AiK BishkekMetallurg Kadamjay

2-0

1997

Dinamo-Oil Bishkek

Alga-PVO BishkekDinamo-Alay Osh

1-0

1998

SKA-PVO Bishkek

SKA-PVO Bishkek Dinamo-Alay Osh

3-0

1999

CAG-Dinamo-MVD Bishkek

SKA-PVO Bishkek - Semetey Kyzyl-Kyya

3-0

2000

SKA-PVO Bishkek

SKA-PVO Bishkek Dinamo-Alay Osh

2-0

2001

SKA-PVO Bishkek

SKA-PVO Bishkek Zhashtyk-Ak-Altyn Kara-Suu

1-0

2002

SKA-PVO Bishkek

SKA-PVO Bishkek Zhashtyk-Ak-Altyn Kara-Suu

1-0

2003

Zhashtyk-Ak-Altyn Kara-Suu

SKA-PVO Bishkek Zhashtyk-Ak-Altyn Kara-Suu

1-0

2004

Dordoy-Dinamo Naryn

Dordoy-Dinamo Naryn - Zhashtyk-Ak-Altyn Kara-Suu

1-0

2005

Dordoy-Dinamo Naryn – SKA-Shoro Bishkek 1-1 aet (4-2p)

Dordoy-Dinamo Naryn - Zhashtyk-Ak-Altyn Kara-Suu

1-0

2006

Dordoy-Dinamo Naryn Abdysh Ata Kant  1-0

Dordoy-Dinamo Naryn - Zhashtyk-Ak-Altyn Kara-Suu

4-0

2007

Dordoy-Dinamo Naryn

Abdish-Ata KantLokomotiv Jalal-Abad

2-1

2008

Dordoy-Dinamo Naryn Abdysh Ata Kant  1-0

Dordoy-Dinamo Naryn - Zhashtyk-Ak-Altyn Kara-Suu

2-2 aet (4-3p)

2009

Dordoy-Dinamo Naryn Abdysh Ata Kant  3-2

Abdish-Ata Kant – Alay Osh

2-0

2010

Neftchi Kochkor-Ata

Dordoy-Dinamo Naryn - Neftchi Kochkor-Ata

3-0

2011

Dordoy Bishkek

Abdish-Ata Kant - Neftchi Kochkor-Ata

1-0

2012

Dordoy Bishkek

Dordoy Bishkek – Alga Bishkek

6-1

2013

Alay Osh

Alay OshDordoy Bishkek

1-1 aet (4-2p)

2014

Dordoy Bishkek

Dordoy Bishkek - Abdish-Ata Kant

2-1

2015

Alay Osh

Abdish-Ata KantNashe Pivo Kant

4-2

2016

Alay Osh

Dordoy Bishkek – Alay Osh

1-0

2017

Alay Osh

Dordoy Bishkek – Alay Osh

0-0 aet (4-3p)

2018

Dordoy Bishkek

Dordoy Bishkek – Alay Osh

3-2

2019

Dordoy Bishkek

Neftchi Kochkor-Ata – Dordoy Bishkek

1-0

2020

 

 

 

 

 

   TAJIKISTAN

 

LEAGUE                                                                                                                                CUP

 

1992

Pamir Dushanbe

Pamir Dushanbe - Regar Tursunzoda -

1-0

1993

Sitora Dushanbe

Sitora DushanbeRavshan Kŭlob

0-0 aet (5-3p)

1994

Sitora Dushanbe

Ravshan KŭlobShodmon Hisor

2-1

1995

Pamir Dushanbe

Pakhtakor ProletarskRegar Tursunzoda

0-0 aet (3-2p)

1996

Dianamo Dushanbe

===

 

1997

Vakhsh Qurghonteppa

Vakhsh Qurghonteppa – FK Khujand

4-0

1998

Varboz Dushanbe

FK KhujandRajbar Vose

2-1

1999

Varboz Dushanbe

Varboz DushanbeKhuja Karimov Ghozimalik

3-1

2000

Varboz Dushanbe

Varboz DushanbeRegar-TazAZ Tursunzoda

0-0 aet (4-2p)

2001

Regar-TadAZ Turzunzoda

Regar-TazAZ Tursunzoda - Varboz Dushanbe

4-2

2001-02

===

Regar-TazAZ Tursunzoda - FK Khujand

3-1

2002

Regar-TadAZ Turzunzoda

FK Khujand - Vakhsh Qurghonteppa

3-0

2003

Regar-TadAZ Turzunzoda

Vakhsh QurghonteppaOlimp-Anson Kŭlob

3-1

2004

Regar-TadAZ Turzunzoda

Aviator Chkalovsk – FK Uroteppa

5-0

2005

Vakhsh Qurghonteppa

Regar-TazAZ Tursunzoda - Vakhsh Qurghonteppa

1-1 aet (3-1p)

2006

Regar-TadAZ Turzunzoda

Regar-TazAZ TursunzodaKhima Dushanbe

2-1

2007

Regar-TadAZ Turzunzoda

Parvoz Bobojan GhafurovKhima Dushanbe

1-0

2008

Regar-TadAZ Turzunzoda

FK KhujandEnargetik Dushanbe

2-1

2009

Vakhsh Qurghonteppa

Istiqlol Dushanbe – CSKA Pomir Dushanbe

3-1

2010

Istiqlol Dushanbe

Istiqlol Dushanbe - FK Khujand

5-0

2011

Istiqlol Dushanbe

Regar-TazAZ Tursunzoda - Istiqlol Dushanbe

1-0

2012

Ravshan Kŭlob

Regar-TazAZ Tursunzoda - Istiqlol Dushanbe

1-1 aet (6-5p)

2013

Ravshan Kŭlob

Istiqlol Dushanbe - Regar-TazAZ Tursunzoda

2-0

2014

Istiqlol Dushanbe

Istiqlol Dushanbe - Regar-TazAZ Tursunzoda

5-2

2015

Istiqlol Dushanbe

Istiqlol Dushanbe - Regar-TazAZ Tursunzoda

2-2 aet (6-5p)

2016

Istiqlol Dushanbe

Istiqlol DushanbeKhosilot Dushanbe

3-2

2017

Istiqlol Dushanbe

FK Khujand - Istiqlol Dushanbe

2-0

2018

Istiqlol Dushanbe

Istiqlol Dushanbe - Regar-TazAZ Tursunzoda

1-0

2019

Istiqlol Dushanbe

Istiqlol Dushanbe - Regar-TazAZ Tursunzoda

1-1 aet (4-2p)

2020

 

 

 

 

 

   TURKMENISTAN

 

LEAGUE                                                                                                                                CUP

 

1992

Köpetdag Aşgabad

===

 

1993

Köpetdag Aşgabad

Köpetdag Aşgabad Merw Mary

4-0

1994

Köpetdag Aşgabad

Köpetdag Aşgabad Turan Daşoguz

2-0

1995

Köpetdag Aşgabad

Turan Daşoguz - Köpetdag Aşgabad

4-3

1996

Nisa Aşgabad

===

 

1997

===

Köpetdag Aşgabad - Nisa Aşgabad

2-0

1997-98

Köpetdag Aşgabad

Nisa Aşgabad - Nebitçi Balkanabat

3-0

1998-99

Nisa Aşgabad

Köpetdag Aşgabad - Nebitçi Balkanabat

3-1

2000

Köpetdag Aşgabad

Köpetdag Aşgabad - Nisa Aşgabad

5-0

2001

Nisa Aşgabad

Köpetdag Aşgabad - Nebitçi Balkanabat

2-0

2002

Şagadam Türkmenbaşi

Garagum Türkmenabat - Şagadam Türkmenbaşi

0-0 aet (4-2p)

2003

Nisa Aşgabad

Nebitçi Balkanabat - Nisa Aşgabad

2-1 aet

2004

Nebitçi Balkanabat

Nebitçi Balkanabat Asudalyk Aşgabad

1-0

2005

HTTU Aşgabad

Merw Mary - Köpetdag Aşgabad

1-1 aet (3-1p)

2006

HTTU Aşgabad

HTTU Aşgabad - Köpetdag Aşgabad

0-0 aet (7-6p)

2007

FK Aşgabad

Şagadam Türkmenbaşi Merw Mary

1-0 aet

2008

FK Aşgabad

Merw Mary - HTTU Aşgabad

2-1

2009

HTTU Aşgabad

Altyn Asyr Aşgabad Merw Mary

3-0

2010

Balkan Balkanabat

Balkan Balkanabat - HTTU Aşgabad

3-2

2011

Balkan Balkanabat

HTTU Aşgabad - FK Aşgabad

0-0 aet (4-2p)

2012

Balkan Balkanabat

Balkan Balkanabat - HTTU Aşgabad

2-1

2013

HTTU Aşgabad

Ahal Änew - Altyn Asyr Aşgabad

2-1

2014

Altyn Asyr Aşgabad

Ahal Änew - Balkan Balkanabat

3-2

2015

Altyn Asyr Aşgabad

Altyn Asyr Aşgabad - Şagadam Türkmenbaşi

0-0 aet (7-6p)

2016

Altyn Asyr Aşgabad

Altyn Asyr Aşgabad - FK Aşgabad

4-0

2017

Altyn Asyr Aşgabad

Ahal Änew - Şagadam Türkmenbaşi

4-0

2018

Altyn Asyr Aşgabad

Köpetdag Aşgabad Energetik Türkmenbaşi

0-0 aet (5-4p)

2019

Altyn Asyr Aşgabad

Altyn Asyr Aşgabad - Ahal Änew

3-0

2020

 

 

 

 

 

   UZBEKISTAN

 

LEAGUE                                                                                                                            CUP

 

1992

Paxtakor Toshkent & Neftchi Farg’ona (shared)

Nawbahor NamanganTemyrio’lchi Qo’qon

0-0 aet (6-5p)

1993

Neftchi Farg’ona

Paxtakor Toshkent - Nawbahor Namangan

3-0

1994

Neftchi Farg’ona

Neftchi Farg’ona Yangiyer FK

2-0

1995

Neftchi Farg’ona

Nawbahor Namangan – MHSK Toshkent

1-0

1996

Navbahor Namangan

Neftchi Farg’ona - Paxtakor Toshkent

0-0 aet (5-4p)

1997

MHSK Toshkent

Paxtakor Toshkent - Neftchi Farg’ona

3-2 aet

1998

Paxtakor Toshkent

Nawbahor Namangan - Neftchi Farg’ona

2-0

1999

Do’stlik Yangibozor

===

 

2000

Do’stlik Yangibozor

Do’stlik Yangibozor – Samarqand-Dinamo

4-1

2001

Neftchi Farg’ona

Paxtakor Toshkent - Neftchi Farg’ona

2-1

2002

Paxtakor Toshkent

Paxtakor Toshkent - Neftchi Farg’ona

6-3 aet

2003

Paxtakor Toshkent

Paxtakor Toshkent Nasaf Qarshi

3-1

2004

Paxtakor Toshkent

Paxtakor Toshkent - Traktor Toshkent

3-2

2005

Paxtakor Toshkent

Paxtakor Toshkent - Neftchi Farg’ona

1-0

2006

Paxtakor Toshkent

Paxtakor Toshkent Mash’al Muborak

2-0

2007

Paxtakor Toshkent

Paxtakor Toshkent Quruvchi Toshkent

0-0 aet (7-6p)

2008

Bunyodkor Toshkent

Bunyodkor Toshkent - Paxtakor Toshkent

3-1 aet

2009

Bunyodkor Toshkent

Paxtakor Toshkent - Bunyodkor Toshkent

1-0

2010

Bunyodkor Toshkent

Bunyodkor Toshkent Sho’rtan G’uzor

1-0

2011

Bunyodkor Toshkent

Paxtakor Toshkent - Nasaf Qarshi

3-1

2012

Paxtakor Toshkent

Bunyodkor Toshkent - Nasaf Qarshi

3-0

2013

Bunyodkor Toshkent

Bunyodkor Toshkent - Nasaf Qarshi

2-1

2014

Paxtakor Toshkent

Lokomotiv Toshkent - Bunyodkor Toshkent

1-0 aet

2015

Paxtakor Toshkent

Nasaf Qarshi - Bunyodkor Toshkent

2-1

2016

Lokomotiv Toshkent

Lokomotiv Toshkent - Nasaf Qarshi

1-0

2017

Lokomotiv Toshkent

Lokomotiv Toshkent - Bunyodkor Toshkent

1-0

2018

Lokomotiv Toshkent

AGMK Olmaliq - Paxtakor Toshkent

3-1

2019

Paxtakor Toshkent

Paxtakor Toshkent – AGMK Olmaliq

3-0

2020